Sprzęt audio jest wykorzystywany przez każdego miłośnika dobrego i solidnego dźwięku. Posłuży nam nie tylko do słuchania muzyki, lecz także do oglądania filmu, czy innej produkcji, z zachowaniem doskonałego dźwięku i obrazu. W tym wypadku ogromne znaczenie mają głośniki. Wybór nie jest łatwy, gdyż na rynku znajdziemy wiele propozycji. Jakie głośniki spełnią nasze oczekiwania? Co jeszcze nam się przyda? Jakie akcesoria dadzą pełen komfort?

Solidne głośniki

Podczas zakupu głośników, najważniejsze kwestie to:

  • Efektywne działanie – ten parametr mówi nam o tym, jakie ciśnienie akustyczne może wygenerować kolumna po dostarczeniu określonej mocy. Standardy wskazują, że efektywność jest mierzona w odległości 1 m, dostarczając do głośnika sygnał o częstotliwości 1 kHz i mocy 1 W. Im większa skuteczność sprzętu, tym wyższy poziom głośności uzyskamy.
  • Impedancja – określa ona opór, jaki stawia głośnik podczas przepływu sygnału elektrycznego. Nie jest to stałą wartość – zmienia się razem z częstotliwością. Im wyższy poziom tym kolumny są trudniejsze do napędzania poprzez wzmacniacz.
  • Moc urządzenia – ta cecha wskazuje na moc elektryczną, jaką może przyjąć głośnik. Stanowi wskazówkę dla kupującego. Producenci najczęściej oferują szeroki zakres mocy głośników.

Użytkownik może dobrać także stojaki na głośniki. To funkcjonalne dodatki, które wpłyną na zachowanie komfortu i ciekawe zaaranżowanie przestrzeni w domu.

Kable do głośnika

Każdy odbiorca doskonale wie, że ważne są również kable głośnikowe. W tym wypadku spore znaczenie mają parametry techniczne. Zwróćmy uwagę na jakość miedzianego drutu. Kabel wykonany z miedzi dobrej jakości wpływa na lepszą rezystywność. Kolejny aspekt to gruba izolacja. Taka cecha sprawia, że kabel będzie działał długo i sprawnie. Gruba izolacja ma za zadanie ochronić przez zakłóceniami i wyginać kabel bez ryzyka uszkodzenia. W głośnikowych kablach stosuje się kilka technologii. Implementacja zależy głównie od tego, kto przygotował kable do zestawu audio.

Topping E50 jest przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który odznacza się zaawansowanymi technologiami. Produkt ma minimalistyczny wygląd i cechują się solidną obudową aluminiową. Na panelu przednik znajdziemy przycisk sensorowy, który służy do sterowania i panel LED. Panel ma za zadani informować użytkownika o głośności, częstotliwości próbkowania, typie pliku i wejściu. Użytkownik doceni też jasność wyświetlacza, który ustawimy na trzech poziomach.

Nowoczesne sprzęty audio pozwalają zachować doskonałą jakość dźwięków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj