Do naszej redakcji co jakiś czas przychodzą maile z zapytaniem jak wylogować się z Messengera. Postanowiliśmy napisać o tym krótki, acz bardzo treściwy artykuł. Otóż z nieznanego nam powodu, twórcy Messengera (czyli Facebook) uznali, że opcja wylogowania nie będzie potrzeba. Do dzisiaj nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo się mylą. Oczywiście są sposoby na to jak wylogować się z Messengera zarówno na Androidzie jak i na iOS, ale nie jest to takie oczywiste.

Dla jasności, nie ma przycisku WYLOGUJ. Dlaczego? Nie wiemy, ale z dużym prawdopodobieństwem chodzi o to, że wielu z nas, nie mogąc znaleźć przycisku do wylogowania, po postu zaniecha dalszej próby i pozostanie zalogowanym. A zatem jak się wylogować?

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie

Na pierwszy ogień idzie Android. Są 2 podstawowe sposoby na wylogowanie się z Messengera na tym systemie. Pierwszym z nich jest całkowite wyczyszczenie danych aplikacji. Aby to zrobić, należy:

  1. Przejść do opcji ustawień urządzenia
  2. Wybrać opcję Aplikacje i dalej Menadżer aplikacji
  3. Znaleźć aplikację Messenger – jeśli macie ich dużo, przewijanie może chwilę potrwać
  4. Ostatnim krokiem jest wybranie opcji/przycisku: WYCZYŚĆ DANE

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie i iOS 5

To nie było takie trudne. Teraz można wrócić do Messengera i upewnić się czy udało nam się wylogować.

Druga opcja, o której wspomniałem wcześniej, to wylogowanie się ze wszystkich sesji Facebooka

Czym jest wylogowanie się z sesji Facebooka? Będąc w aplikacji Facebooka należy przejść do ustawień (robi się po poprzez kliknięcie w 3 poziomie kreseczki w prawym górnym rogu), następnie do ustawień: Bezpieczeństwo i logowanie. W tej sekcji należy wybrać dolny przycisk „Wyloguj ze wszystkich sekcji”. To całkiem proste i dzięki temu wylogujemy się nie tylko z facebooka, ale również z Messengera.

Jak wylogować się z Messengera na iOS

Aby wylogować się z Messengera na iOS należy podobnie jak w przypadku Androida, wylogować się ze wszystkich sesji Facebooka, czyli skorzystać z drugiej metody opisanej wyżej. Jest to zalecana metoda.

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie i iOS 6

Kolejnym sposobem jest niestety całkowite usunięcie aplikacji. To może być dla niektórych problematyczne, ale za to jakie skuteczne. Ta metoda jest zalecana wtedy, kiedy nie chcemy zamykać sesji ani wylogowywać się z Facebooka.

A czy Ty znasz jeszcze inne sposoby i odpowiedź na pytanie: Jak wylogować się z Messengera? Jeśli tak, to zapraszamy do komentowania artykułu poniżej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj