Facebook stał się najpopularniejszym portalem społecznościowym, łączącym ludzi z całego świata. Możemy prowadzić tam konwersacje i wymieniać się zdjęciami, w dodatkowej facebookowej aplikacji- czyli messengerze. Niestety zdarzają się sytuacje, w których przypadkowo, bądź nawet celowo usuniemy wiadomości z danej konwersacji. Często chcemy je odzyskać, ale czy jest to możliwe?. Okazuje się, że usunięcie wiadomości nie jest procesem bezpowrotnym. Jak je odzyskać?

Odzyskiwanie wiadomości z messengera- wiadomości archiwizowane

Jest to jeden ze sposobów, głównie po to, by sprawdzić czy wiadomości na pewno zostały usunięte. Zdarzyć się może, że zostały one po prostu zarchiwizowane, wówczas nie odszukamy danej rozmowy na pasku czatu. Taka sytuacja pojawia się również w przypadku zablokowania użytkownika. Wiadomości wówczas nie przepadają, a trafiają do archiwum. Aby odzyskać dostęp do takich wiadomości, należy uruchomić Facebook Messenger w przeglądarce, następnie rozwinąć menu opcji, a potem kliknąć „archiwizowane”. Wówczas uzyskujemy możliwość odzyskania wiadomości.

Jak odzyskać wiadomość z messengera?- kopia zapasowa

Usunięte wiadomości możemy odzyskać przy pomocy kopii zapasowej. Na czym dokładnie polega ta kopia?. Otóż Facebook wyśle na maila paczkę, która będzie zawierała wiadomości, posty czy zdjęcia z tablicy. Jak tego dokonać?. Oto poradnik krok po kroku:

  • na początku wchodzi w opcje konta
  • następnie szukamy opcji „pobierz kopię zapasową”
  • kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego okresu czasowego lub konkretnych dat.
  • oczekujemy Facebookowej paczki na naszym mailu.

Im mniejszy zakres czasu wybierzemy, tym szybciej paczka zostanie nam przygotowana. Może to zająć od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Odzyskiwanie wiadomości z messengera za pomocą oprogramowania

W Internecie znajdziemy również pomocne programy, do odzyskiwania utraconych wiadomości. Możemy je podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  • aplikacje działające w tle- ich zadaniem jest pobieranie i skrupulatne przechowywanie wiadomości wysyłanych przez użytkownika, ale także i zdjęć.
  • oprogramowania do przywracania wiadomości z urządzeń mobilnych- tego typu programy bazują na fakcie, że Messenger zapisuje część danych w pamięci, wówczas możliwie szybko i sprawnie możemy odzyskać utracone dane.

Bez względu na to, czy usuniemy wiadomości przypadkiem, czy jednak mamy taki zamiar, pamiętajmy, że istnieje możliwość ich przywrócenia. Nie jest więc to proces bezpowrotny, wystarczy wykorzystać powyższe sposoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj