Jak zawiązać krawat?  Wielu mężczyzn w przeszłości zadawało sobie to samo pytanie. Gdyby mieli dostęp do tego artykułu z pewnością nie byłby to dla nich problem. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo zawiązać krawat.

Wiązanie krawata – Rodzaje węzłów

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że krawaty można zawiązać na wiele sposób. W zależności od okazji, bądź rodzaju tego galanteryjnego elementu, można dopasować odpowiednie wiązanie. Te z kolei różnią się nie tylko kolejnymi krokami wykonania stosownego węzła, ale także finalnym wyglądem. Opanowanie większości popularnych węzłów nie powinno stanowić problemu, a to z kolei pomoże przy przygotowywaniu codziennej lub bardziej okazjonalnej garderoby.

Jak zawiązać krawat – węzeł Windsor

Jak zawiązać krawat? 1

Jest to jeden z najbardziej klasycznych węzłów. Jeśli zastanawiasz się, jak zawiązać krawat, który będzie schludny i elegancki – nie mogłeś lepiej wybrać. Węzeł Windsor jest symetryczny i szeroki. Przez swój trójkątny kształt może być jednak uznany za zbyt oficjalny. Należy pamiętać, że ze względu na szeroki kształt, w efekcie może optycznie skracać szyję. Węzeł Windsor wygląda najlepiej z nieco węższymi krawatami.

Jak zawiązać krawat w stylu Windsor? Na początek należy złożyć krawat klasycznie, krzyżując ze sobą oba końce. Szerszą część należy przełożyć do środka, kierując go na zewnętrzną stronę, co należy powtórzyć, tworząc dwukrotnie węzeł z obu stron pętli. Następnie należy utworzyć wspomniany na początku trójkąt poprzez stworzenie poziomego przełożenia, tuż przy skrzyżowaniu środkowych części krawatu. Ostatnim krokiem jest wpuszczenie szerszej części krawata przez powstałą wcześniej pętlę. Na koniec należy ścisnąć powstały węzeł, formując jeszcze bardziej trójkąt i poprawiając mocowanie.

Jak zawiązać krawat – węzeł Half Windsor

Jak zawiązać krawat? 2

Jest to średniej wielkości węzeł, który oparty jest na wcześniejszej metodzie wiązania. Jest jednak nieco mniejszy, ze względu na wykonanie jednego przełożenia. To jedna z najlepszych opcji, pasująca niemal do wszystkich kołnierzy i krawatów. Pasuje niemal do każdej okazji.

Tak jak w przypadku poprzedniego stylu, należy złożyć krawat klasycznie. Skrzyżowane ze sobą oba końce utworzą główną pętlę. Przez dowolną stronę należy jeden raz przepuścić najszerszą część krawatu. W kolejnym kroku, konieczne jest utworzenie poziomej pętli, która będzie stanowiła trzon wiązania. Przez powstały element konieczne jest przepuszczenie najszerszej części. Na koniec należy poprawić wiązanie, dopasowując je do kołnierza koszuli, tak by jak najlepiej uwidaczniał powstały węzeł.

Jak zawiązać krawat – węzeł Four-in-hand

Jak zawiązać krawat? 3

Jest to jedna z najprostszych metod wiązania krawatów. Technika spodoba się wszystkim zabieganym panom, którzy nie mają wiele czasu na praktykowanie innych węzłów. Nie oznacza to jednak, że jest mniej elegancki. Jest to uniwersalny węzeł, który będzie doskonałym uzupełnieniem dla nieco grubszych i szerszych krawatów. Dzięki temu galanteria będzie wyglądała okazale. Warto wiedzieć, że ten węzeł będzie doskonałym sposobem optycznego wydłużenia szyi.

Jak zawiązać krawat w tym stylu? To naprawdę nic trudnego. Na szyi wystarczy ułożyć krawat klasycznie, krzyżując ze sobą oba końce. Szerszą część należy przełożyć z tyłu do przodu, tworząc od razu pętelkę na przodzie krawata. Następnie wystarczy tylko frontową część krawatu przełożyć przez powstałą przed chwilą pętlę i… gotowe. To naprawdę bardzo prosta metoda wiązania, która będzie doskonałym sposobem na szybkie poprawienie swojego eleganckiego wyglądu.

Jak zawiązać krawat – węzeł Double four-in-hand

Jak zawiązać krawat? 4

Równie prosty w wykonaniu węzeł, jak poprzednia propozycja. Charakteryzuje się jednak większą objętością, jednocześnie zachowując charakterystyczny asymetryczny wygląd. Ten węzeł będzie doskonałym wyborem przy szerszych kołnierzach, np. cut-away.

Aby użyć tego wiązania, należy tak jak poprzednio, skrzyżować oba końce krawatu. Następnie szerszą częścią należy dwukrotnie otoczyć miejsce łączenia. Po wszystkim wystarczy tylko przełożyć front krawatu, tworząc finalny wygląd. Warto pamiętać o dołku pod węzłem krawata, który znacząco go ożywia. Uzyskasz go łatwo, poprzez naciskanie małego palca pośrodku krawata, podczas przytrzymywania supła.

Jak zawiązać krawat – węzeł Pratt Shelby knot

Jak zawiązać krawat? 5

Jeśli spodobał Ci się pół-Windsor, również to wiązanie powinno spełnić Twoje oczekiwania. Supeł jest średniej wielkości, posiadając dodatkowo mniejszą objętość. To z kolei sprawia, że pasuje w zasadzie do wszystkich kołnierzy z guzikami, ale również do standardowych biznesowych kołnierzy lub rozpiętych. Węzeł będzie doskonałym wyborem dla osób z mniejszą lub średnią twarzą.

Jak zawiązać krawat w stylu Pratt Shelby knot? Wystarczą cztery proste kroki. W pierwszym etapie należy standardowo skrzyżować oba końce. Następnie przez jedną ze stron powstałej pętli przy szyi, należy przełożyć szerszą część krawata. Później wystarczy w poziomie okręcić powstałe przecięcie. W ostatnim kroku należy przełożyć front galanterii przez pętlę przy środkowej części, wciągając jednocześnie całą przednią część. Można poprawić węzeł, modelując go nieco bardziej palcami, tak by nadać mu stosowny kształt.

Jak zawiązać krawat – węzeł The small knot

Jak zawiązać krawat? 6

Jest to mały węzeł, który jest tak samo prosty, jak i pomysłowy. Warto zaznaczyć, że wiązanie zwiększa swoją objętość w luźniejszym miejscu. Gładki dołek, który powstaje podczas wiązania jest jak najbardziej naturalny, nadając mu specjalny charakter. Pasuje do większości kołnierzy w zależności od tego, jak mocno jest zawiązany.

Aby uzyskać węzeł w tym stylu, standardowo należy rozpocząć proces od skrzyżowania obu końców krawata. Następnie jednorazowo należy otoczyć miejsce skrzyżowania, przekładając szerszą część do tyłu i od razu kierując go w powstałą pętlę. Węzeł jest gotowy. Będzie doskonałym rozwiązaniem dla panów, którzy lubią kreatywne i szybkie rozwiązania.

Które wiązanie wybrać?

Niezależnie od tego, który węzeł wybierzesz, masz gwarancję, że zawiązany krawat będzie świadczył o pełnej elegancji właściciela. Konkretny wybór jest zawsze kwestią mocno indywidualną, dlatego to mężczyzna zawsze powinien dopasować go do okazji lub innych elementów garderoby. Z pewnością jednak, każdy przedstawiony sposób wiązania, znacząco wzmocni i ubogaci wizerunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj