samsung

Czy wiesz z jakiego kraju pochodzi firma Samsung? Prawdopodobnie nie i nasza odpowiedź Cię zaskoczy. To pytanie stawia sobie wielu posiadaczy Smartfonów czy Telewizorów.

Ale zanim odpowiemy na pytanie z jakiego kraju pochodzi SAMSUNG, przedstawimy kilka ciekawostek na temat tej globalnej firmy.

Nazwa firmy wywodzi się od słowa „Samseong” które oznacza nic innego jak „trzy gwiazdy”.

W 1953 roku firma ta rozpoczęła produkcję cukru. Obecnie jednak go już nie produkuje. Jeszcze wcześniej zajmowała się eksportem żywności, np. suszonych ryb, warzyw oraz owoców. Cukier zaczęto produkować po tym, kiedy nabyli urządzenia cukiernicze. Telewizory SAMSUNG pojawiły się na półkach dopiero 1969 roku i produkowane są do dzisiaj.

Samsung z jakiego pochodzi kraju

Inną ciekawostką jest to, że SAMSUNG wybudował największy budynek na świecie. Samsung Engineering & Construction w 2010 roku oddało do użytkowania Burdż Chalifa. Mierzący wtedy 829 metrów budynek, był największą budowlą na świecie.

SAMSUNG stawia nie tylko drapacze chmur, od roku 1974 zajmują się również budowaniem kontenerowców oraz statków pasażerskich. Mają swoją własną stocznię. Nie powiemy na razie gdzie, ponieważ to zdradzi odpowiedź na pytanie z jakiego kraju pochodzi Samsung.

Z jakiego kraju pochodzi Samsung? 5

Samsung posiada również spółkę Samsung Techwin, która specjalizuje się w produkcji broni oraz urządzeń do monitoringu i systemów zabezpieczeń. Na granicy kraju, urządzenia Samsunga strzegą granicy, namierzając oraz ostrzeliwując cele wroga.

Ponadto, w 1976 roku otwarto park rozrywki, który również jest własnością firmy Samsung. To nieprawdopodobne, ale takich ciekawostek jest jeszcze więcej.

Z jakiego kraju pochodzi Samsung? 6

Czy dzięki tym wskazówkom wiecie już z jakiego kraju pochodzi Samsung? Teraz powinno to być już bardzo proste:

Krajem pochodzenia firmy Samsung jest:
Korea Południowa

A ponadto, stocznia znajduje się w Seulu, a park rozrywki nazywa się Everland. Broń Samsunga jest oczywiście rozstawiona na granicy z Koreą północną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj