Komputery dla graczy to wydajne PC lub laptopy, które są w stanie „udźwignąć” zaawansowaną technologię gamingową. Jak więc wybrać odpowiedni sprzęt, aby cieszyć się pełnym komfortem wirtualnej rozgrywki? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dziś rynek gier stawia przed użytkownikami coraz większe wymagania. Nie ma się co dziwić, ponieważ jeśli oczekujemy od wirtualnej rozrywki wysokiej jakości obrazu i dźwięku, a do tego płynności w poruszaniu się postaci na ekranie, to musimy liczyć się z technologią, której nie podoła byle jaki laptop.

Dlatego wraz z rozwojem przemysłu gamingowego, coraz więcej użytkowników zaczęło sobie zadawać pytanie: „z jakich komponentów powinny składać się gamingowe komputery, aby były w stanie podołać wymogom wirtualnej rozrywki?”.

Komputer dla gracza – laptop biurowy się nie sprawdzi!

Sprzęt, który ma nam służyć do grania, musi być zaawansowanym urządzeniem z wyjątkowo wydajnymi podzespołami. Z pewnością w tym kontekście nie sprawdzi się standardowy laptop, który zwykle służy do wykonywania prac biurowych i przeglądania internetu. Pierwsza lepsza gra spowolni go do tego stopnia, że nie będzie można na nim zrobić nic.

Nie oznacza to, że w ogóle laptopa nie można umieścić w kategorii „komputer do gier”. Wręcz przeciwnie, te mobilne urządzenia świetnie nadają się, do tego typu rozrywki, tylko podobnie, jak PC, muszą być wyposażone w odpowiednio wydajne podzespoły.

Komputer dla gracza: procesor i karta graficzna

Zacznijmy więc od procesora. W gamingowych komputerach (https://device.pl/collections/komputery-i-laptopy-dla-gracza) powinien on być co najmniej czterordzeniowy. Dla pełnego komfortu wirtualnej rozgrywki zaleca się zakup procesora sześcio- lub ośmiordzeniowego.

Kolejny ważny komponent komputera dla gracza, to karta graficzna. Przy wyborze tej odpowiedniej warto kierować się nie tylko jej ceną, ale także kilkoma istotnymi parametrami. Do nich należą m.in.: typ procesora graficznego, który decyduje o jej wydajności, taktowanie rdzenia (im wyższe, tym lepiej), rodzaj oraz ilość pamięci RAM (minimum 8 GB) czy ray tracing (technologia śledzenia promieni, która nadaje realistyczne efekt świetlny w grach).

Komputer dla gracza: dysk

Aby gamingowe komputery były wydajne, warto też pomyśleć o nośniku danych. W tej roli najlepiej sprawdzi się szybki dysk typu SSD. Pozwoli on np. na szybsze ładowanie kolejnych poziomów gier. Gdy cenimy sobie wirtualną rozrywkę, warto pomyśleć o zakupie dwóch dysków: SSD, na którym będzie zainstalowany system oraz HDD, do magazynowania danych.

Komputer dla gracza. A co z dyskiem?

Kolejnym elementem komputerów dla graczy, jest płyta główna. Podstawowym kryterium jej doboru jest kompatybilność z pozostałymi częściami. Musi ona mieć gniazdo, do którego będzie można podłączyć wybrany przez nas procesor. Od konkretnego modelu zależy także obsługiwana pojemność i częstotliwość pamięci RAM.

Komputer dla gracza. Pamiętaj o chłodzeniu!

Będąc miłośnikiem gier, pamiętaj, że są to wymagające programy. Gdy dodamy do tego wydajne komponenty, wówczas musimy liczyć się z tym, że nasz komputer będzie się grzał. Dlatego gamingowy PC powinien być także wyposażony w dobre wentylatory.

Gdy już wiesz, z jakich elementów powinien składać się komputer do gier, najwyższa pora, aby kupić jakiś nowy tytuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj