Czy kiedykolwiek czułeś/aś się ograniczony/a wizualnie pracując na tradycyjnym ekranie? Monitor szerokokątny może całkowicie zrewolucjonizować sposób, w jaki używasz swojego komputera. Monitor szerokokątny jest w stanie zapewnić większą przestrzeń roboczą, dzięki czemu Ty możesz w najbardziej optymalny dla siebie sposób rozmieścić konkretne okna i niezbędne aplikacje. Monitor 5K sprawi, że w tym samym czasie możesz pracować nad kilkoma zadaniami, bez konieczności ciągłego przełączania, które może dekoncentrować. To tylko niektóre z zalet wykorzystania monitorów szerokokątnych. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ich temat.

Monitor szerokokątny – zwiększ swoją produktywność

Zastanawiasz się, dlaczego monitor szerokokątny to odpowiednie narzędzie pracy? Korzystanie z niego może znacznie zwiększyć Twoją produktywność i jednocześnie poprawić doświadczenia związane z wykorzystaniem komputera w swojej pracy.

Jak wiadomo, cechą charakterystyczną monitorów szerokokątnych jest znacznie większy i szerszy ekran. Większa przestrzeń robocza sprawia, że użytkownik jest w stanie w tym samym czasie widzieć więcej informacji i mieć do nich łatwy dostęp. To z kolei może korzystnie wpływać na wielozadaniowość. Szerokokątny monitor 5K sprawi, że nie będziesz musiał/a przełączać się już między oknami przeglądarki. Takie rozwiązanie znacznie oszczędza czas i co ważne, pozwala skoncentrować się na wykonywanym zadaniu.

Monitory WQHD – mniejsze zmęczenie oczu i komfort użytkowania

Praca przy komputerze może okazać się wyzwaniem dla oczu. Długie wpatrywanie się w ekran, nawet pomimo wykonywanych przerw, może powodować ich zmęczenie i przekrwienie. Czasami zdarza się także, że warunki oświetleniowe, w jakich korzystasz z komputera, również nie są sprzyjające.

Marka Samsung znalazła na to rozwiązanie. Zarówno monitory WQHD, jak i monitory szerokokątne dostępne w jej ofercie, posiadają Certyfikat TUV Intelligent Eye Care, który poświadcza, że monitor Samsung chroni oczy przed nadmierną ilością światła niebieskiego. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu trybu Eye Saver i funkcji Flicker Free.

Co więcej, znaczny wpływ na komfort użytkowania ma także możliwość ustawienia monitora w najwygodniejszy dla siebie sposób. To, co wyróżnia także monitor 2560 x 1440, np. Monitor QHD 24” marki Samsung, to bezramkowy design, możliwość odchylenia, odwrócenia czy przekręcenia, a także kompatybilność z mocowaniem VESA. To powoduje, że możesz pracować wygodnie, niezależnie od panujących warunków.

Monitor szerokokątny – dla kogo?

Kto powinien rozważyć wybór monitora szerokokątnego? Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne dla osób, które na co dzień pracują z arkuszami kalkulacyjnymi, programami do projektowania graficznego a także innych aplikacji, które wymagają dużej przestrzeni w trakcie wykonywanych zadań.

Co więcej, monitor szerokokątny może świetnie sprawdzić się przy pracy z programami do edycji wideo lub zdjęć. W ten sposób zyskujesz szybki dostęp do całego projektu i jednocześnie możesz pracować nad kilkoma szczegółami.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj