Pop-up to wyskakujące okienka w witrynie WWW, które mają skłonić internautę do danego działania. W przypadku sklepów internetowych bardzo często wykorzystuje się je do poinformowania Klienta o trwającej promocji, zbliżających się obniżkach cen czy przekazania kodu rabatowego. Jak wykorzystać potencjał Pop-upów w PrestaShop? Podpowiadamy!

Okienka Pop-up z dopasowaną ofertą

Pop-up to doskonały sposób na przekazanie danych informacji naszym Klientom. Tego typu okienka pozytywnie wpływają zarówno na utrzymanie uwagi osób, które już u nas kupują, jak i na pozyskanie nowych odbiorców. Wyskakujące okienka, aby były skuteczne w stu procentach, powinny być dopasowane do konkretnego internauty. Za pośrednictwem modułów do PrestaShop możemy ustawić, aby inne Pop-upy wyświetlały się zalogowanym użytkownikom, a inne osobom, które przeglądają ofertę sklepu anonimowo.

Najlepsze z rozszerzeń pozwolą nam stworzyć wiele różnorodnych Pop-upów, które będą wyświetlać się w konkretnym miejscu na stronie. Co ważne, w wielu modułach PrestaShop mamy także możliwość wygenerowania wyskakujących okienek w momencie chęci opuszczenia strony przez użytkownika. Mogą one np. zawierać kod rabatowy czy odnośnik do landing page z promocjami.

Chcesz wykorzystać potencjał Pop-upów? Postaw na prostotę!

Wiele firm wykorzystuje wyskakujące okienka w niezwykle nachalny sposób. To właśnie dlatego w podświadomości internautów utarło się, że Pop-upy są czymś złym. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał tej formy marketingu internetowego, powinniśmy postawić na proste, przyciągające uwagę slogany, ładne grafiki i atrakcyjną ofertę. Treść strony internetowej, jaką się opiekujemy, powinna być przejrzysta, a wyskakujące okienka Pop-up estetyczne.

Wykorzystaj Pop-upy w inny sposób

Wyskakujące okienka mogą służyć nie tylko do zainteresowania ofertą. Jako właściciele sklepu internetowego na PrestaShop możemy je także wykorzystać do zbierania opinii o naszym asortymencie czy jakości obsługi. Bardzo często Pop-upy są używane także jako zachęcenie internauty do zapisu na nasz newsletter. Inną, niezwykle użyteczną funkcją Pop-upów jest także informowanie o wykorzystywanych na stronie plikach cookie czy o formie przetwarzania danych osobowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj