Polska jest jednym z głównych dostawców usług opiekuńczych u zachodnich sąsiadów. Wśród niemieckich rodzin polska opiekunka stała się marką. Jest ceniona za swoją wiedzę, empatię i zaangażowanie. Ze względu na duże zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w Niemczech zawód ten zdobywa coraz większą popularność. W związku z tym coraz większa ilość osób szuka informacji: jak wygląda praca w Niemczech? Jak znaleźć dobrą ofertę pracy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się w jaki sposób zacząć pracę w opiece osób starszych.

Jak wygląda praca w opiece seniora?

Praca opiekunki osób starszych nie jest łatwa. Przede wszystkim jest to odpowiedzialność za życie i zdrowie drugiego człowieka. Spędzanie czasu ze schorowanym seniorem wiąże się również często z towarzyszeniem mu w chorobie. Do obowiązków opiekunki seniora należy pomoc w higienie i codziennych czynnościach, ale też dbanie o wspólną przestrzeń. Niemieckie rodziny czasami proszą także o pomoc w przygotowywaniu posiłków, drobnych zakupach, czy wizytach np. w aptece. Opiekunka zajmuje się również aktywizacją i spędzaniem czasu wolnego z seniorem. Mogą to być wspólne spacery, gry, rozmowy, czy praca w ogrodzie. Opiekunkom często udaje się nawiązać nić porozumienia z osobami starszymi, dzięki czemu praca staje się przyjemniejsza. Nawiązanie przyjacielskich stosunków z seniorem często również pozwala lepiej zrozumieć jego potrzeby, czy zmartwienia.

Firmy polecane w branży opieki

Jedną z najczęściej polecanych w branży opiekuńczej firm jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza zajmująca się kompleksową organizacją wyjazdów osób starszych do Niemiec. Firma zapewnia opiekunom obustronny bezpłatny transport oraz jedne z najwyższych pensji bazowych na rynku. Średnie wynagrodzenie w firmie to około 1800€. Dodatkowo opiekunka ma możliwość skorzystania z rozbudowanego systemu premii i bonusów. Opiekunki osób starszych nie muszą płacić za wyżywienie oraz zamieszkanie, dzięki czemu mogą zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Szukasz dobrze płatnych ofert pracy w opiece? Znajdź najnowsze zlecenia w firmie Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj