Tworzenie aplikacji mobilnych na wiele platform nie musi odbywać się oddzielnie. Wystarczy skorzystać z technologii jaką jest Flutter. Warto dowiedzieć się na jego temat więcej, a także poznać powody dlaczego warto się nim zainteresować przy tworzeniu czy zlecaniu tworzenia aplikacji mobilnych.

Czym charakteryzuje się Flutter?

Flutter to technologia do tworzenia aplikacji mobilnych, która powstała w 2018 r. i od tamtej pory cały czas jest rozwijana zarówno przez Google, jak i korzystających z niej programistów.  Pozwala tworzyć aplikacje mobilne zarówno na system Android, jak i iOS w oparciu o jeden kod. Na Flutter składa się framework, który jest niezbędny do tworzenia projektów aplikacji i ich prawidłowego działania oraz pakiet narzędzi SDK – konieczny do budowania aplikacji. Programiści od razu docenili tę bezpłatną technologię, gdyż dzięki niej tworzenie aplikacji na wiele platform jest szybsze i łatwiejsze. Nawet specjaliści, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z językiem programowania Dart szybko się wdrażają. Możliwe jest przeładowywanie aplikacji w kilka milisekund z zachowaniem stanu. Interface jest czytelny i składa się z dobrze zaprojektowanych komponentów – widgetów.

Dlaczego warto zdecydować się na aplikacje napisane w oparciu o Flutter?

Przede wszystkim chcąc zyskać aplikacje, które będą działały zarówno na systemie Android, jak i iOS warto wybrać firmę, która stworzy je właśnie w oparciu o Flutter i język programowania Dart. Nie trzeba tworzyć dwóch zespołów programistycznych, gdyż aplikacje na oba systemy są w tym przypadku oparte o jeden kod. Programiści mogą wprowadzać zmiany w sposób szybki i bez zakłócania działania aplikacji. Decydując się na aplikację dla firmy napisaną językiem programowania Dart zyskuje się narzędzie, które można stale rozwijać i tym samym zawsze oferować swoim klientom najlepsze rozwiązania. Szybko można naprawiać ewentualne błędy w kodzie i zapobiegać zawieszaniu się aplikacji, co jest wyjątkowo uciążliwe i irytujące dla użytkowników. Tworzenie czy zlecanie tworzenia aplikacji w oparciu o technologię Google, czyli Flutter, pozwala znacząco zaoszczędzić w porównaniu z tradycyjnymi metodami tworzenia aplikacji. Warto sprawdzić ofertę mobile app development – firmy, która do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie i zamówić napisanie aplikacji od podstaw albo jej modyfikację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj