Internet mobilny w technologii 5G to rodzaj połączenia, który gwarantuje najwyższą prędkość pobierania i wysyłania danych. Sieć Otvarta oferuje klientom internet mobilny w technologii 5G już od 2020 roku. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym cechuje się ten standard oraz jakie korzyści płyną z korzystania z internetu mobilnego 5G.

Internet mobilny 5G – czym się cechuje?

Internet mobilny 5G z roku na rok wypiera z rynku internet LTE. Wynika to z faktu, iż jest to nowsza technologia o znacznie wyższym standardzie. 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji gwarantująca znacznie szybsze połączenie i mniej opóźnień. Wyróżnikiem tego standardu jest też dużo większa pojemność w porównaniu z poprzednimi generacjami. Dla porównania – do sieci LTE może połączyć się maksymalnie milion urządzeń na każde 500 km kwadratowych. Z kolei w ramach sieci 5G może być podłączonych milion urządzeń na każdy 1 km kwadratowy.

Do grona najważniejszych cech internetu mobilnego 5G zaliczamy:

  • przesyłanie danych do urządzenia z prędkością do 20 Gb/s,
  • przesyłanie danych do sieci z prędkością do 10 Gb/s,
  • poziom opóźnień wynoszący zaledwie 4 milisekundy, 
  • obsługa większej liczby urządzeń (docelowo – 100 urządzeń na 1 metr kwadratowy).

W związku z ogromnym potencjałem, jaki jest w technologii 5G, sieć Otvarta zdecydowała się na udostępnienie internetu mobilnego w tym standardzie klientom już w maju 2020 roku. Warto nadmienić, że wspomniana sieć udostępniła internet 5G klientom jako jeden z pierwszych operatorów komórkowych. Obecnie zasięg sieci 5G jest sukcesywnie poszerzany, dlatego z szybkiego połączenia internetowego mogą korzystać mieszkańcy wielu polskich miast. Ponadto sieć nadajników 5G jest nieustannie rozbudowywana, dlatego już wkrótce jej zasięg obejmie połowę mieszkańców Polski. Mimo niewątpliwych zalet, jakie wyróżniają sieć 5G, w dalszym ciągu są operatorzy komórkowi, którzy nie oferują jej swoim klientom.

Jak internet mobilny to tylko 5G 5

Otvarta oferuje klientom nie tylko najtańszy abonament bez telefonu, ale również internet mobilny bez limitu. Potrzeby klientów są dla tego operatora najważniejsze, dlatego nieustannie inwestuje w kolejne nowatorskie rozwiązania i usługi. 

Internet mobilny 5G, czyli prawdziwa rewolucja dla użytkowników sieci

Najważniejszą zmianą, która wiąże się z przejściem na standard 5G, jest oczywiście wyższa prędkość przesyłania danych. Sieć 5G oznacza również mniejsze opóźnienia w dostępie do danych. Warto wskazać, że w przypadku generacji 4G opóźnienia wynosiły około 20-40 milisekund, podczas gdy w 5G mają one docelowo wynosić 1 milisekundę.

Upowszechnienie internetu mobilnego 5G to jedna z największych szans na wzrost komfortu korzystania z sieci dla wszystkich użytkowników. Wyjątkowo duża prędkość internetu pozwala na oglądanie rozmaitych filmów czy wydarzeń sportowych w rozdzielczości 4K lub nawet 8K. Poprawę jakości obrazu dostrzegą również gracze, którzy wybierają najnowsze i najbardziej zaawansowane graficznie tytuły. Korzystając z internetu mobilnego 5G pobieranie wszelkiego rodzaju plików – dokumentów, zdjęć, filmów, seriali czy muzyki, staje się znacznie prostsze oraz trwa zdecydowanie krócej.

Internet mobilny 5G a 4G – porównanie pod względem prędkości

Różnicę, jaka jest między internetem w technologii 4G a 5G, możemy zauważyć przede wszystkim w szybkości. Internet mobilny 4G oferuje maksymalną prędkość wynoszącą około 220 – 300 Mb/s. Dodatkowo, są to wartości teoretyczne, a w praktyce prędkość LTE jest znacznie niższa. W tym momencie sieć 5G oferuje prędkość wynoszącą około 1 Gb/s, jednak w najbliższej przyszłości ma ona wzrosnąć nawet do 20 Gb/s lub więcej. 

Internet mobilny w technologii 5G

Karta SIM a 5G

Z czym wiąże się przeniesienie numeru do sieci Otvarta? Ważna informacja jest taka, że do 5G nie jest potrzebna nowa karta SIM, ale przenosząc numer do sieci Otvarta zyskuje się możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań na rynku. Otvarta zaoferowała klientom internet mobilny w technologii 5G już w 2020 roku. Nowi klienci tej sieci mogą liczyć na wymianę karty zachowując dotychczasowy numer telefonu. Wybierając tani abonament 5G w Otvarta masz pewność, że zyskujesz dostęp do najszybszego internetu na rynku.

Inną popularną opcją jest skorzystanie z eSIM. Dzięki niemu nie trzeba czekać, aż kurier dostarczy nową kartę na wskazany przez nas adres. Działa to na tej zasadzie, że firma przesyła klientowi wiadomość e-mail z kodem QR, który trzeba zeskanować. Następnie eSIM jest instalowana i aktywowana automatycznie.

Warto też pamiętać o tym, że by móc korzystać z sieci 5G, nie wystarczy posiadać zwykły telefon na kartę. Technologię 5G obsługują wyłącznie wybrane modele, dlatego przed zakupem konkretnego smartfona powinniśmy upewnić się, iż jest on kompatybilny z technologią 5G. 

Jak technologia 5G wpływa na ludzi?

Czy technologia 5G może negatywnie wpływać na ludzi oraz stan ich zdrowia? Nie ma na to żadnych dowodów. Infrastruktura sieci 5G jest budowana w oparciu o normy dotyczące promieniowania elektromagnetycznego opracowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Zdrowia. Fakt, iż technologia 5G nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi, potwierdzony został również przez Światową Organizację Zdrowia, która przeprowadziła ponad 25 tys. testów.

Jak internet mobilny to tylko 5G 6

Postaw na najszybszy internet mobilny na rynku

Postaw na nasz najtańszy abonament komórkowy na rynku i ciesz się dostępem do szybkiego internetu w technologii 5G. Przeniesienie numeru do sieci Otvarta jest bardzo proste, a korzyści, jakie się z tym wiążą, są naprawdę ogromne. 5G to najszybsza i najdynamiczniej rozwijająca się generacja, która w przyszłości zapewni prędkość wynoszącą nawet 20 Gb/s. Już teraz dołącz do tysięcy zadowolonych klientów sieci OTVARTA i wybierz taryfę, która spełni Twoje oczekiwania. Więcej informacji o ofercie internetu mobilnego 5G Otvarta można znaleźć na otvarta.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj