Zwykła hulajnoga jest z reguły kojarzona z popularną zabawką dla dzieci i młodzieży. I mimo, że jest produkowana w wielu rozmiarach, mało który dorosły po nią sięga. Co innego, jeśli chodzi o hulajnogi elektryczne…

Poziom odczuwania korzyści z jazdy hulajnogami elektrycznymi zależy oczywiście od jakości posiadanego sprzętu.  Hulajnogi elektryczne użyczane przez operatorów wypożyczających sprzęt w dużych miastach to podstawowe wersje. Kupując własną hulajnogę możesz dostosować jej wyposażenie i parametry do własnych preferencji. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem, by hulajnoga elektryczna w jak największym stopniu zaspokajała potrzeby użytkownika.

Dziś na tapetę wpada hulajnoga elektryczna Klick 500 Oxelo, którą można kupić w sklepach sieci Decathlon. Hulajnoga kosztuje 1 799.99 złotych. Producent zastosował akumulator litowo-jonowy SAMSUNG 2,5 Ah, moc silnika wynosi
36 V / 250 W, a maksymalna prędkość 25 km/h.

Zalety hulajnogi Klick 500 Oxelo

Hulajnoga elektryczna Klick 500 Oxelo to połączenie jakości z nowoczesnym, stylowym wyglądem. Dość duże koła dadzą radę pokonać większe nierówności, a składana rama pozwala na łatwe przechowywanie i transport. Do tego dochodzi niewielka waga w porównaniu z innymi modelami, 10,1 kg dzięki czemu łatwo wniesiesz hulajnogę po schodach lub po złożeniu włożysz do bagażnika samochodu.

Niekwestionowaną zaletą hulajnogi elektrycznej Klick 500 Oxelo jest automatyczne wspomaganie, które utrzymuje stałą prędkość. Producent zadbał również o bezpieczeństwo osób, które korzystają z tego modelu hulajnogi elektrycznej. System hamulców: magnetyczny spowalniacz na kierownicy oraz mechaniczny hamulec nożny. Dodatkowo istnieje możliwość „hamowania silnikiem”. Kiedy hulajnoga elektryczna np. jadąc z górki przekracza dopuszczalną prędkość i zaczyna jechać szybciej niż 30 km/h załącza się „awaryjne „hamowanie, które nie pozwoli na dalsze rozpędzanie.

Wady hulajnogi Klick 500 Oxelo

Niestety, porównując hulajnogi elektryczne konkurentów marki, zdecydowaną wadą jest cena hulajnogi. Natomiast oczywiście przekłada się ona na jakość wykonania hulajnogi. Jeśli patrzeć długofalowo to czasem warto zapłacić więcej, aby sprzęt służył na dłużej. Kolejny minus to jedynie dwa biegi, przez co trudniej kontrolować prędkość w trakcie jazdy. Korzystanie z hulajnogi przy dwóch biegach to jednak kwestia przyzwyczajenia. Najważniejszą wadą, która może być realnym problemem w trakcie korzystania z hulajnogi to zasięg, w neutralnych warunkach jest to 10 kilometrów, a wiadomo, że przy dużym wietrze lub zróżnicowanym terenie zasięg może ulec zmniejszeniu. Rozwiązaniem tej bolączki jest stosunkowo krótki czas ładowania baterii, który wynosi zaledwie 2,5h.

Warto podkreślić, że najlepiej przetestować sprzęt samemu i dopasować go pod względem wzrostu i wagi do osoby, która zamierza korzystać z hulajnogi. Jest to szczególnie ważne, jeśli hulajnoga elektryczna będzie wykorzystywana regularnie np. do codziennych dojazdów do pracy, na uczelnię czy do szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj