Hulajnogi elektryczne szturmem zdobyły serca Polaków, zastępując auta, rowery i piesze wycieczki. Zastanawiasz się nad zakupem własnej? Dzisiaj przyjrzymy się zaletom tego sprzętu i opowiemy o parametrach, jakimi powinna charakteryzować się hulajnoga elektryczna – skuter, który może być używany niemal przez każdego.

Dlaczego hulajnoga elektryczna (skuter elektryczny) to dobry wybór?

Ogromna popularność hulajnóg w ostatnich latach nie wzięła się bez powodu. Widzimy je w wielu miejscach, choć nie zawsze są użytkowane zgodnie z przeznaczeniem. Warto zaopatrzyć się we własną, jeśli jesteśmy zdecydowani korzystać z niej regularnie. Hulajnoga elektryczna – skuter – jest doskonałą alternatywą dla jazdy autem lub komunikacją miejską. Pozwala uniknąć korków, tłoku w autobusie, problemu z parkowaniem i tankowaniem paliwa – które jest nie tylko mało ekologiczne, ale również coraz droższe.

Hulajnoga w wersji elektrycznej jest przyjazna środowisku, ale jednocześnie nie wymaga napędzania jej własnymi siłami. W naszym kraju nie brakuje rowerzystów, jednak rower nie jest dogodną formą komunikacji w każdej sytuacji. Nie możesz na niego wsiąść w oficjalnym ubraniu służbowym, a nawet jeśli nie nosisz takowego, musisz liczyć się z ewentualnym przepoceniem i zepsuciem fryzury pod czapką lub kaskiem. Skuter elektryczny jest komfortowy i daje mnóstwo frajdy!

Hulajnoga elektryczna – skuter to pojazd, którym przejedziesz nawet do 30 kilometrów na jednym ładowaniu, trwającym ok. 6-8 godzin. Będziesz poruszać się z prędkością do 25 km/h. To całkiem nieźle, jak na ekologiczny wynalazek niewymagający tankowania, prawda?

Bezpieczeństwo jazdy na hulajnodze elektrycznej. Skuter, który warto kupić

Hulajnoga elektryczna - skuter dla małych i dużych 3

Choć wszyscy przyzwyczailiśmy się do widoku użytkowników hulajnóg, trend nadal jest stosunkowo świeży. Nie każdy zna normy obowiązujące dopiero od 2021 roku, które określają, że hulajnoga elektryczna – skuter w pierwszej kolejności powinna jechać po drodze przeznaczonej dla rowerów. Gdy nie ma odpowiedniej ścieżki lub pasa, kierujący nią powinien wybrać ulicę (jeśli jest na niej ograniczenie do 30 km/h) lub chodnik (ustępując pierwszeństwa pieszym).

Ewentualny upadek z hulajnogi lub potrącenie innej osoby może skończyć się tragicznie, dlatego bardzo ważną kwestią jest zadbanie o bezpieczeństwo – swoje i innych.

Dobrej jakości hulajnoga zagwarantuje Ci doskonałą widoczność – niezbędne jest pełne oświetlenie, z tyłu i z przodu pojazdu. Pamiętaj też o konieczności szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się pieszego na Twojej drodze – krótka droga hamowania wymaga odpowiednich hamulców. Polski skuter elektryczny Manta posiada podwójne hamulce tarczowe, które świetnie radzą sobie w ryzykownych sytuacjach. Droższe modele mają też lusterka wsteczne, które pomagają kontrolować otoczenie. Warto je obejrzeć!

Co jeszcze może zachwycić Cię w najnowszych hulajnogach elektrycznych? Nie musisz stać w trakcie jazdy – możesz usiąść na demontowanym siedzeniu. Nie musisz trzymać torby w jednej ręce – możesz położyć ją w koszyku. Żeby Twoja jazda była jeszcze bardziej komfortowa, wybierz model z amortyzowanymi oponami, które redukują nieprzyjemne wstrząsy.

Kto może korzystać ze skutera elektrycznego?

Hulajnoga elektryczna (skuter elektryczny) to pojazd, z którego może korzystać niemal każdy. Dzieci do lat 10 – wyłącznie pod opieką dorosłej osoby, w strefie zamieszkania. Starsze dzieci powinny mieć kartę rowerową. Dorosłych nie dotyczą żadne ograniczenia – chętnie korzystają z hulajnóg w celu dostania się do pracy lub na zakupy. Skutery elektryczne często wybierane są dla osób starszych – najlepsze modele cechują się lekkością i wygodą, a przy okazji sprawiają wiele przyjemności bez konieczności używania siły nóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj