W dobie składanych i elastycznych smartfonów naszej uwadze może umknąć fakt, że innowacje te – choć głośne – skierowane są przede wszystkim do zagorzałych pasjonatów elektroniki, a nie do zwykłych odbiorców. Na masowym konsumencie dużo większe wrażenie powinna zrobić premiera Samsung Galaxy S20 Ultra, czyli jednego z najpotężniejszych smartfonów na rynku.

Samsung Galaxy S20 Ultra – poznaj jego możliwości

Najnowsza seria smartfonów Galaxy S20, podobnie jak miało to miejsce w przypadku serii S10, składa się z trzech telefonów, takich jak Galaxy S20, S20+ oraz Samsung Galaxy S20 Ultra. Naszą uwagę zwrócił najhojniej wyposażony wariant, czyli właśnie Samsung S20 Ultra.

Zaawansowane funkcje obiektywów

W ostatnich latach funkcje fotografii mobilnej stały się coraz mocniej akcentowane przez producentów i to właśnie one zdają się budzić największe zainteresowanie wśród konsumentów. W przypadku Galaxy S20 Ultra użytkownicy będą w siódmym niebie: smartfon posiada cztery aparaty, przy czym aparat główny fotografuje w rozdzielczości aż 108 megapikseli.

Ponadto, otrzymamy aparat z teleobiektywem (48 megapikseli) oraz aparat z obiektywem ultraszerokokątnym (12 megapikseli). Wszystkiego dopełnia aparat głębi ostrości oraz aparat przedni (40 megapikseli). Smartfon dysponuje też zoomem hybrydowym (10x), nagrywa filmy w rozdzielczości 8K, posiada stabilizację obrazu i cechuje się ogromnym zestawem efektów do obróbki zdjęć.

Dla biznesu, dla graczy

Samsung Galaxy S20 Ultra doskonale odnajdzie się w biznesie. Doceniany system ochrony Samsung Knox poprawi bezpieczeństwo telefonu, a dzięki bardzo dużemu ekranowi Dynamic AMOLED – o przekątnej aż 6,9 cala – i wysokiej rozdzielczości Quad HD+, smartfon świetnie sprawdzi się jako pełnowartościowe urządzenie do pracy zdalnej, odbywania wideokonferencji, czy też do wygodnego przeglądania danych.

Sprzęt ten docenią również gracze. Samsung S20 Ultra posiada ekran z funkcją odświeżania z częstotliwością 120 Hz (dotychczasowy standard to 60 Hz), co zauważalnie wpłynie na poprawę wrażeń płynących z rozgrywki. Ponadto, smartfon wyposażony jest w bardzo wydajny procesor Exynos 990, a całą pracę wspiera przy tym 12 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Wyjątkowy design i wytrzymałość

Samsung Galaxy S20 Ultra okazuje się też ciekawym designersko urządzeniem, szczególnie dzięki interesującemu panelowi tylnemu (elegancka wysepka ze wszystkimi aparatami). Przyjęcie takiego rozwiązania jest ponadto uzasadnione większą  (niż np. w modelu S10) matrycą światłoczułą w nowych urządzeniach Samsung, dzięki czemu łatwiejsze będzie wykonywanie zdjęć w porze nocnej.

Ponadto, smartfon spełnia normę IP68 (wodoodporność i pyłoszczelność), posiada ultradźwiękowy czytnik odcisku palca, system rozpoznawania twarzy, asystenta Bixby, obsługę standardu sieci komórkowej 5g, ekran HDR, system dźwiękowy Dolby Atmos, baterię 5000 mAh oraz funkcję ładowania indukcyjnego. Smartfon został wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji i rozwiązań.

Smartfon przyszłości

Samsung S20 Ultra wyposażony jest w najnowsze technologie, ma ogromną moc obliczeniową i bardzo duże możliwości fotograficzne. Oczywiście możliwości te odzwierciedlone są w cenie urządzenia, która na dzień premiery wyniosła 6000 zł – wydaje się jednak, że takiej właśnie ceny można było oczekiwać po smartfonie tej klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj