Z kurierami mamy do czynienia na porządku dziennym. Zakupy internetowe, przesyłanie zamówień czy sporadyczne przesyłki rodzinne. Wszystko to możemy załatwić dzięki firmom kurierskim. Jednak niewiele osób interesuje się zasadami bezpieczeństwa, jakie dotyczą praktycznie każdej przesyłki. Taka wiedza jest szczególnie potrzebna wtedy, gdy to my jesteśmy nadawcami. Jeśli więc będziesz w najbliższym czasie wysyłał przesyłki kurierskie lub robisz to często, sprawdź, czy wiesz, jak robić to bezpiecznie! Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Co można wysyłać kurierem?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele firm kurierskich. Są to zarówno małe, jak i bardzo duże przedsiębiorstwa. Jednak w praktycznie każdym z nich obowiązują podobne zasady bezpieczeństwa. Istnieje lista produktów i towarów, które są zakazane w przesyłkach kurierskich. Takie wytyczne zapewniają bezpieczeństwo oraz pewność, że cały proces dostawy przebiegnie pomyślnie. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twoja przesyłka zostanie dostarczona, koniecznie zapoznaj się z listą zakazanych przedmiotów i upewnij się, że Twojego artykułu na tej liście nie ma!

Zakazane produkty w przesyłce kurierskiej

Jak można się domyślić, kurierem nie możemy przesłać żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Zalicza się do tego broń, materiały wybuchowe, toksyczne substancje oraz wszystko, co mogłoby wyrządzić komuś krzywdę. Do zakazanych produktów zaliczają się także takie, które wcale nie są niebezpieczne. W przesyłce kurierskiej nie mogą znajdować się pieniądze, dokumenty ani kosztowności. Tutaj chodzi o dużą odpowiedzialność, jaka idzie w parze z cennymi przedmiotami. Firmy kurierskie nie chcą jej na siebie brać w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia.

Oczywiste jest także to, że w paczkach nie można przesyłać żywych zwierząt. Zakazane są także produkty płynne oraz żywność, która może się zepsuć w ciągu 7 dni.

Jak dobrze zapakować swoją przesyłkę?

Są dwa rodzaje przesyłek kurierskich – standardowe oraz niestandardowe. Różnią się one formą zapakowania, a także ceną. Te standardowe są zawsze tańsze od niestandardowych. Dlatego zawsze dbaj o to, aby poprawnie zapakować swoje produkty. Unikniesz tym sposobem niepotrzebnych kosztów. Standardowe opakowanie to klasyczny karton o tradycyjnych wymiarach. Może mieć kształt kwadratu lub prostokąta. Niestandardowe opakowanie to wszelkiego rodzaju nieregularne kształty, folia strecz oraz duże gabaryty.

Wysyłaj tanio i bezpiecznie kurierem

Dostosowanie się do zasad bezpieczeństwa jest dla wszystkich priorytetem. Dotyczy to tak samo firm kurierskich, jak i ich klientów. Dlatego właśnie zawsze powinniśmy dokładnie czytać i sprawdzać wszelkie reguły i zasady. Zapewni nam to spokój i szybką dostawę przesyłek. Jeśli więc zależy Ci na bezpieczeństwie oraz bezproblemowemu dostarczeniu paczki, stosuj się do zasad! Nie jest to bardzo wymagające, a pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu, nerwów i przede wszystkim pieniędzy!

Zobacz także: Jak nadać paczkę w paczkomacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj