Jako że coraz większa liczba profesjonalistów decyduje się na pracę w domu gdy tylko jest to możliwe. Po tym jak wszystkie zarządzenia kodeksowe i rozporządzenia o zagospodarowaniu przestrzennym zostały zbadane, jeśli uważasz, że praca w domu jest bardziej opłacalna, oto kilka fantastycznych wskazówek dotyczących stworzenia profesjonalnego biura domowego, które będzie źródłem dumy.

1. Rozpocznij z lokalizacją

Pierwszą pozycją na liście rozważań przy tworzeniu profesjonalnego biura domowego jest lokalizacja. Jest to jeden z błędów, który popełniło tak wielu profesjonalistów decydujących się na pracę w domu. Gdzie będziesz przyjmować klientów i/lub współpracowników, gdy Twoje biuro znajduje się w domu?. Nigdy nie wybieraj pokoju w pobliżu obszarów o dużym natężeniu ruchu, w którym będą istniały ciągłe odwracanie uwagi przez członków rodziny.
Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz chciał wybierać pokoju w pobliżu kuchni, pokoju rodzinnego lub pokoi dziecięcych, ponieważ zewnętrzne rozproszenia prawie zawsze będą przenikać do wnętrza pokoju. Niektórzy profesjonaliści wybierają budowę lub zmianę przeznaczenia budynku gospodarczego na ich biuro, a jeśli Twoja rodzina jest aktywna, może to być najlepsza lokalizacja, jeśli kiedykolwiek zamierzasz wykonać pracę w profesjonalnym otoczeniu.

2. Zaplanuj, jak będziesz korzystać z biura

Następnie zastanów się dokładnie, co będziesz robił w swoim biurze. Jest to ważne, ponieważ nie możesz iść naprzód, dopóki nie wiesz, na co patrzysz, jeśli chodzi o przestrzeń i sprzęt, którego będziesz potrzebował na co dzień. Chociaż są pewne rzeczy, których nie można używać regularnie, te elementy, które będą w centrum pracy powinny być umieszczone strategicznie w Twojej przestrzeni biurowej.
Również należy uwzględnić okablowanie przy określaniu sposobu korzystania z biura. Czy będziesz miał sprzęt, który wymaga wysokiego napięcia? Czy komputer będzie kluczowym elementem Twojej pracy? Wszelkie urządzenia, od kopiarek do faksów, muszą być umieszczone w łatwo dostępnych miejscach, ale nie w miejscach, które będą utrudniać ruch w pomieszczeniu. Nic nie marnuje więcej czasu niż wstanie i przemieszczanie się, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

3. Koncentracja na elementach projektowych w przypadku przyjmowania klientów i współpracowników

Jeśli masz zamiar przyjmować klientów lub współpracowników w swoim biurze domowym, wystrój wnętrza jest sprawą najwyższej wagi. Chcesz przecież stworzyć profesjonalne biuro, jak gdybyś pracował w środowisku korporacyjnym. Rozważ takie rzeczy jak atrakcyjne ramy dla dyplomów ukończenia studiów i certyfikatów, aby podkreślić kwalifikacje i wyróżnienia.
Pomyśl o tym, kiedy ostatnio odwiedziłeś swojego księgowego, prawnika lub lekarza. Wszystkie te oprawione w ramkę dyplomy i certyfikaty są prezentowane z co najmniej dwóch powodów. Nie tylko są one wymagane przez prawo, jeśli jesteś licencjonowanym lub certyfikowanym profesjonalistą w wielu dziedzinach, ale również pozwalają każdemu, kto wchodzi do Twojego biura wiedzieć, że nie jesteś po prostu początkujący. Jesteś profesjonalistą w swojej dziedzinie, co widać po tych wszystkich oprawionych dyplomach i nagrodach.

4. Sprzęt biurowy w Twoim projekcie

Oto kolejny wielki błąd, który wiele osób popełnia projektując domowe powierzchnie biurowe. Prawdopodobnie od samego początku wiesz, jakiego rodzaju sprzętu biurowego będziesz regularnie używać. Tak jak wspomniano powyżej, zaplanuj te elementy wyposażenia do swojego planu aranżacji wnętrz. Na przykład, jeśli będziesz często prowadzić wideokonferencje, upewnij się, że to, co pojawia się za tobą, ma profesjonalny wygląd.
Będziesz chciał, aby wszystko miało swój właściwy „dom”, nie tylko ze względu na dostępność, ale także na estetykę. Sprzęt biurowy rozsypany przypadkowo po pomieszczeniu to nic innego jak bałagan. Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeśli oczekujesz od klientów regularnych wizyt.

5. Unikaj nieestetycznego okablowania

Mówiąc o estetyce, oto jedna z ostatnich wskazówek, których być może nie wziąłeś pod uwagę. Unikaj nieestetycznych przewodów i okablowania za wszelką cenę. Zamiast używania długich przedłużaczy lub kabli USB, dlaczego nie zatrudnić elektryka, aby dodać dodatkowe gniazdo lub dwa tak, że nie ma przewodów biegnących wzdłuż ścian i po podłodze?
Te luźne przewody są nie tylko niebezpieczne, ale po prostu nie są tym, czego można by oczekiwać w profesjonalnym biurze. Czy Twój lekarz lub prawnik ma przewody biegnące po całym gabinecie, nawet jeśli ich komputer i inne urządzenia są istotnymi elementami tego, co robią? Możesz się założyć, że tak nie jest!

Kluczowe punkty do zapamiętania

Podpowiedzi dotyczące stworzenia profesjonalnego biura domowego 3
Pamiętaj, że zarówno profesjonalny wygląd, jak i wydajność są podstawą projektowania domowych powierzchni biurowych. Choć prawdopodobnie już wiedziałeś, że potrzebujesz przestrzeni wyłączonej z wszelkiej aktywności w domu, być może nie zastanawiałeś się tylko nad tym, jak ważne są elementy wystroju wnętrz. To jest naprawdę dość łatwe, żeby się rozpraszać, jeśli nie jesteś w obszarze przeznaczonym tylko do pracy. Podjąłeś decyzję o pracy w domu, więc Twoje domowe biuro powinno postawić Cię w centrum uwagi do pracy. To jest kluczowy punkt, aby wziąć się od tego wszystkiego, więc zapamiętaj to dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj