Każdy router jest dostarczany z hasłem domyślnym. Każdy producent ustawia inne domyślne hasło dla swojego routera. Po zakupie routera, dobrze jest zmienić domyślne hasło administratora. To dlatego, że zachowanie domyślnego hasła administratora może prowadzić do naruszenia bezpieczeństwa sieci.

Każda osoba może odgadnąć domyślne hasło routera i spróbować się z nim połączyć. Jako że intruz może przynajmniej wykorzystać miesięczną przepustowość łącza internetowego i sprawić, że będziesz musiał zapłacić więcej. Ale nie każdy człowiek jest technologicznie zacofany. Istnieje wiele osób, które obecnie wiedzą co nieco o hakerstwie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogą spróbować uzyskać dostęp do numerów kart kredytowych i innych przydatnych informacji. I to zadanie będzie o wiele łatwiejsze, jeśli łatwo mogą złamać hasło administratora routera wifi.

Tak więc, gdy już wiesz, że zmiana hasła administratora routera nie jest opcją, to konieczność, pojawia się pytanie, jak to zrobić. Aby odpowiedzieć na to pytanie, oto dokładne kroki, które należy powtórzyć, aby zmienić hasło administratora routera.

Uwaga: Należy pamiętać, że w tym procesie ustawienia routera będą ustawione na domyślne.

Zresetuj router

Aby zresetować router, musisz nacisnąć i przytrzymać przez 10-30 sekund przycisk 'reset’ routera, który zazwyczaj znajduje się z tyłu routera. Powodem, dla którego musisz przytrzymać ten przycisk tak długo jest to, że jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk reset przez krótki okres czasu, to po prostu zresetuje on router, ale nie przywróci domyślnych ustawień.

Podłącz router do komputera

Teraz musisz podłączyć router do komputera za pomocą kabla ethernetowego. Wielu producentów routerów nie pozwala użytkownikowi na dostęp do panelu administracyjnego opartego na sieci www (do którego chcemy uzyskać dostęp) w trybie bezprzewodowym, dlatego konieczne jest połączenie jednego końca portu LAN w routerze, a drugiego końca z komputerem PC/laptopem.

Uzyskaj dostęp do panelu administracyjnego routera

Ponieważ podłączyliśmy router do naszego komputera, nadszedł czas na dostęp do naszego panelu administracyjnego. Różni producenci mają różne domyślne adresy IP dla swoich paneli administracyjnych, takie jak 10.0.1.1.1 firmy Apple oraz 192.168.0.1 lub 192.168.8.1 firmy HUAWEI itp. Jeśli posiadasz router innego producenta, możesz sprawdzić instrukcję, aby znaleźć prawidłowy domyślny adres IP.

Wprowadź domyślną nazwę użytkownika i hasło administratora

Podobnie jak w przypadku domyślnych adresów IP, różni producenci mają różne domyślne nazwy użytkowników i hasła. Użyj tej listy, aby znaleźć właściwą.

Przejdź do obszaru „Admin” i wprowadź nowe hasło

Jak zmienić hasło administratora routera WiFi? 3
Na stronie głównej konfiguracji routera przejdź do obszaru 'Admin’ i wprowadź nowe hasło. Upewnij się, że to hasło, długie i trudne do odgadnięcia dla włamywaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj