Smart home to nie tylko domena zagranicznych koncernów. W Polsce także mamy swoje technologie, które często nie tylko dorównują tym z Zachodu, ale także przewyższają je funkcjonalnością.

Firma Zamel – istotny gracz na rynku elektrotechnicznym

W Polsce cenimy sobie wysoką jakość i innowację. To między innymi dlatego nasz kraj po roku 1989 tak szybko się rozwinął. W okresie po obradach Okrągłego Stołu powstało wiele prywatnych przedsiębiorstw, które rozpoczęły pracę nad swoim rozwojem i podążaniem za zachodnimi trendami. W tym też roku do życia została powołana firma ZAMEL, która od samego początku miała wielkie aspiracje. Marka ta systematycznie rozwijała swoje rozwiązania z dziedziny elektrotechniki, by w 1995 roku wkroczyć na rynek międzynarodowy. Po tym okresie nastąpił ogromny wzrost, który poskutkował stworzeniem wielu innowacyjnych systemów związanych z domami inteligentnymi. Dziś firma posiada w swojej ofercie ponad 5000 produktów, które eksportowane są do 70 krajów. ZAMEL zatrudnia 450 pracowników i zdobył wiele różnych odznaczeń – w tym Gazelę Biznesu, Elektroprodukt 2010, czy odznaczenia w plebiscycie magazynu Inteligentny Budynek. Przyjrzyjmy się jednak tym rozwiązaniom nieco bliżej, co przekłada się na tak ogromny sukces marki ZAMEL?

Polski inteligentny dom

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co wchodzi w skład inteligentnego domu? Odpowiedź nie jest prosta – Smart Home to system skalowalny. Co oznacza, że może być on systematycznie rozbudowywany o kolejne innowacyjne przyrządy. Jest to bardzo skuteczny model rozwoju w przypadku tak intensywnie zmieniających się sektorów. Możemy zawsze liczyć na to, że jeśli pojawi się na rynku innowacja, my szybko ją zaadoptujemy. Systemy Smart Home otwarte są na kolejne instalacje, które często jeszcze nie powstały, przyjrzyjmy się jednak tym, które istnieją aktualnie. Oczywiście nie możemy zagłębić się tu w każde możliwe rozwiązanie – jest ich naprawdę wiele. Jeśli spojrzymy na to, że w ofercie zamel.com znajduje się aż 5000 produktów, a firm, które działają w tym sektorze, jest sporo, okaże się, że znajdziemy niezwykle wiele różnych koncepcji na to, jak można stworzyć inteligentny dom i jakie funkcje będzie on spełniać.

Lista najważniejszych systemów marki ZAMEL:

  • GARDI – systemy bezpieczeństwa, czyli sposób na to, by nasz dom stał się prawdziwą twierdzą. GARDI składa się z systemów monitoringu, który może na bieżąco raportować o aktualnym stanie budynku do dowolnego urządzenia połączonego z internetem. Co więcej, jest on rozbudowany o alarmy bezprzewodowe, które nie tylko poinformują nas o tym, co dzieje się w danym momencie na naszej posesji, ale także odstraszą potencjalnych włamywaczy. Jeśli dysponujemy budynkiem, w którym konieczne jest wdrożenie specjalistycznych systemów bezpieczeństwa, możemy wybrać systemy kontroli dostępu, które wyposażone są w funkcję rozpoznawania twarzy.
  • LEDIX – inteligentne oświetlenie LED. Jest to szansa na poczynienie znacznych oszczędności podczas eksploatacji domu. Oświetlenie LED pozwala na bardzo ekologiczne korzystanie z każdego budynku. Systemy LEDIX stworzone są z myślą o różnych wnętrzach – w końcu oświetlenie nie tylko stanowi o funkcjonalności danego pomieszczenia, ale także o jego designie.
  • SUNDI – system inteligentnych dzwonków i gongów. Dostępne są one w bardzo zróżnicowanej stylistyce, która nawiązuje do nowoczesności smart home.
  • MATEC – ogrzewanie podłogowe, które pozwala na bardzo skuteczne ogrzanie dużego pomieszczenia, bez konieczności zużywania do tego ogromnej ilości zasobów, jak ma to miejsce w przypadku standardowych grzejników. MATEC to system ekologiczny i ekonomiczny.
  • EXTRA LIFE – jest to system nadrzędny, który pozwala na komfortowe sterowanie różnymi systemami Smart Home. Wliczają się w niego rolety, systemy bezpieczeństwa, ogrzewanie, bramy, i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj