Jak praktycznie i funkcjonalnie urządzić dom? To pytanie potrafi spędzać sen z powiek każdemu, kto stoi przed tym wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą stworzyć wygodną przestrzeń, do której zawsze będziesz wracać z przyjemnością.

Nie musisz poruszać się po utartych schemat, aby nie popełnić żadnego błędu w aranżacji. Warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, które uprzyjemnią spędzony czas, podniosą komfort życia i pozwolą zaoszczędzić na domowym budżecie.

Tanie i łatwe w montażu źródło światła

Do ciekawego zaaranżowania przestrzeni czasem wystarczą proste środki. Efektowne oświetlenie można stworzyć sięgając po taśmy ledowe. Często stosuje się je do ozdabiania przestrzeni wokół telewizora w salonie lub do zapewnienia dodatkowego źródła światła nad blatem w kuchni, więc w miejscach, gdzie montaż lamp ściennych byłby mało praktyczny lub wręcz niemożliwy ze względu na ograniczone miejsce. Montaż jest bardzo prosty, dzięki umieszczonej z tyłu taśmie samoprzylepnej. Wśród modeli dostępnych na rynku znajdziemy taśmy ledowe jedno lub wielokolorowe oraz z możliwością regulowania jasności światła. Taśm można użyć także w łazience np. do oświetlenia lustra, trzeba jednak pamiętać, aby wybrać model wodoodporny z klasą szczelności IP68.

Praktyczne rozwiązania do domu ułatwiające życie 1
Taśmy LED zastosowane pod szafkami kuchennymi

Co zamiast lampy wiszącej?

Kolejną propozycją funkcjonalnego oświetlenia domu są reflektory. Lampy te kojarzą nam się z oświetleniem scenicznym, jednak coraz częściej korzysta się z nich w mieszkaniach. Zastosowanie reflektorów ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest kompaktowy rozmiar. W niskich pomieszczeniach duże lampy wiszące będą wyglądały topornie, a zastosowanie małych źródeł światła pozwoli na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Co ciekawe, światło może optycznie powiększyć przestrzeń – skierowanie reflektorów ku sufitowi pozwala uzyskać wrażenie, że on jest wyżej, niż w rzeczywistości. Reflektory sprawdzają się w różnych pomieszczeniach wnosząc do nich ciekawy, industrialny klimat.

Oświetlenie Shilo proponuje serię reflektorów Yabu, które mają bardzo prostą, a zarazem przyciągającą wzrok konstrukcję. Oprawy w kształcie wąskich tub nadają im nowoczesnego charakteru, a przy tym z łatwością można je dostosować do wielu aranżacji. Głowice obracają się zarówno wokół własnej osi, jak i w pionie.  Oświetlenie Shilo ma w swojej ofercie także lampy z zintegrowanym źródłem światła LED np. model Tenri. Reflektor wykonany w minimalistycznym stylu dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, szarym i białym. Takie oprawy można stosować jako główne źródło światła lub jako uzupełnienie już istniejącego. We wnętrzach o nieregularnym kształcie jedna lampa wisząca nie zapewni dostatecznej ilości światła, dlatego warto sięgnąć po proste rozwiązania, które podniosą jego funkcjonalność.

Praktyczne rozwiązania do domu ułatwiające życie 2
Reflektory w salonie

Ogrzewanie

Wybierając rodzaj ogrzewania warto zwrócić uwagę na maty grzewcze na podczerwień. Wśród zalet takiego rozwiązania jest prosty montaż, niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort użytkowania. Mają one szerokie zastosowanie, mogą być instalowane jako ogrzewanie ścienne, podłogowe, a nawet sufitowe.

Praktyczne rozwiązania do domu ułatwiające życie 3
Ogrzewanie podłogowe

Czasami ingerencja w konstrukcję podłogi bywa niemożliwa, dlatego taka alternatywa jest jedynym wyjściem na funkcjonalne ogrzewanie. Maty grzewcze wykorzystują do zasilania energię elektryczną, dzięki czemu nie trzeba inwestować w opał, którego ceny stają się coraz wyższe. Ponadto, maty osiągają 99% konwersji energii w ciepło, dzięki czemu są bardzo wydajne. Każde z pomieszczeń może być indywidualnie sterowane termostatem, co wiąże się z kolejnymi oszczędnościami w domowym budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj