Nowoczesny system, który pozwala kontrolować kierowców poruszających się po drodze. Dzięki temu możemy zadbać o ich bezpieczeństwo oraz o redukcję kosztów. Niezależnie od wyboru takiego systemu, czy to do celów prywatnych bądź też służbowych, decydujesz się na wygodne, zdecydowane i skuteczne rozwiązanie.

Na czym polega system monitorowania za pomocą GPS?

System monitorowania pojazdów pozwala na zlokalizowanie położenia wybranego pojazdu, stały kontakt z kierowcą oraz sposób na weryfikację eksploatacji samochodu. Jest to świetnie działający system, który powinien znalezdź się w posiadaniu świadomie funkcjonującej firmy. GPS i monitoring to również sposób na zwiększenie bezpieczeństwa dla pasażerów i kierowcy samochodu prywatnego.

Wiele ludzi uważa, że najlepszy samochód to samochód służbowy. Duża grupa nie zdaje sobie sprawy, że bezmyślna i niebezpieczna jazda może przynieść stratne koszty dla firmy. Aby temu zapobiec, został stworzony system monitorowania pojazdu poprzez GPS.

Wiele firm powinno zapobiegać tym zjawiskom, zaopatrzając się w te wspaniałe narzędzie, które powinno traktować się jak własnego pracownika firmy oraz bezpiecznego przewodnika podczas podróży. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz miał stały kontakt z kierowcą, zawsze będziesz znał jego lokalizację oraz status komputera pokładowego, przez co kontrola przebiegu pracy jest jeszcze lepsza.

Monitoring pojazdów służbowych oraz prywatnych to gwarancja bezpieczeństwa pracowników jak i bliskich. Nadajnik charakteryzują niskie ceny i mały rozmiar. Dzięki małym gabarytom będziesz mógł go umieścić nawet w bardzo ciasnych miejscach w twoim pojeździe. Monitoring spełni swoje wymagania w każdych warunkach i trudnych terenach.

Zalety i wady nadajnika

Zalety:

Do największych zalet możemy zaliczyć globalność i dostępność nieograniczona kosztami użytkownika. Jest on bardzo wydajny. W tym samym czasie może być wykorzystywany przez bardzo wielu użytkowników. Również do zalet możemy zaliczyć dokładność, która nie ma sobie równych jakości dokładnego lokalizowania w odróżnieniu od podobnych urządzeń. Dzięki automatycznemu pomiarowi, obsługa jest bardzo prosta. Należy zaznaczyć, że system monitorowania pojazdu za pomocą GPS jest bardzo ekonomiczny w porównaniu do wież triangulacyjnych. Jego produkcja jest dużo tańsza od drewnianej konstrukcji geodezyjnej. Często chroni nas przed kradzieżą pojazdu.

Wady:

Jedną z wad są zakłócenia satelitarne, które mogą powodować przerwy w tak zwanych cyklach. W przypadku takiej przerwy, cykle muszą przejść rekonstrukcje. Sygnał satelitów także może mam stworzyć nie małe problemy. Zanika od często w budynkach, podziemiach oraz zalesionych miejscach. Dokładność również nie bywa niezawodna. Mogą pojawić się błędy pomiarów, które znacznie odbiegają od rzeczywistości.

Źródło: https://motoweb.com.pl/czym-jest-monitoring-gps/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj