Wiele mówi się o atakach cyberprzestępców, ale można się przed nimi uchronić, pamiętając o kilku istotnych kwestiach. Bardzo ważne jest to, aby korzystać wyłącznie z zabezpieczonych stron internetowych. Można je z łatwością poznać po symbolu zamkniętej kłódki, co wskazuje na niezgodny certyfikat SSL. Oznacza to, że dana witryna jest autentyczna, wiarygodna, godna zaufania. Nie trzeba martwić się o wyciek danych osobowych, odczytanie ich przez osoby trzecie. Przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności elektronicznej, zawsze trzeba upewnić się, że przesyłane na niej dane są szyfrowane. Uchroni to użytkownika przed wieloma poważnymi konsekwencjami.

Hosting SSL – o co w tym chodzi?

Dobrze zabezpieczone strony internetowe są objęte certyfikatem SSL, który służy do szyfrowania połączenia między użytkownikiem witryny a serwerem. Wszystkie przesyłane dane pomiędzy Internautom a serwerem są w pełni chronione, żadna nieupoważniona osoba nie jest w stanie ich odczytać ani przechwycić. Dodawanie certyfikatu do serwera jest banalnie proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, wpisując klucz certyfikatu i pasujący do niego klucz prywatny. Certyfikat SSL jest uniwersalny, dzięki czemu może być użytkowany na dowolnym serwisie internetowym. Transmisja danych chroniona SSL składa się z kilku kroków. W pierwszej kolejności przeglądarka internetowa łączy się z serwerem w celu potwierdzenia jego tożsamości. W odpowiedzi zwrotnej serwer wysyła przeglądarce kopię certyfikatu SSL. Jeśli będzie on ważny i wystawiony przez godny zaufania Urząd Certyfikacji, przeglądarka poinformuje o tym serwer, a ten wyśle cyfrowe potwierdzenie rozpoczęcia szyfrowania danych. Od tej pory wszystkie przesyłane dane między przeglądarką a serwerem będą w pełni chronione przed odczytem osób trzecich.

Hosting z certyfikatem SSL gwarancją niezawodnej ochrony w Internecie

Wybierając hosting z SSL można mówić o pełnej ochronie strony przed phishingiem, czyli bardzo popularnej metodzie oszustwa internetowego. Użytkownik witryny nie musi martwić się o to, że jest ona fałszywa i chce wyłudzić jego wrażliwe dane. Strony z SSL cieszą się wobec tego większym zaufaniem, co przekłada się na wzrost konwersji i sprzedaży, czyli na realny zysk. Hosting SSL to konieczność w przypadku każdej strony internetowej, na której podawane są jakiekolwiek poufne dane. Zalet certyfikatu SSL jest wiele, a jego wdrożenie relatywnie tanie i proste. Zgodnie z RODO od każdej strony internetowej wymagana jest polityka bezpieczeństwa w zakresie ochrony danych osobowych. Jeśli strona www jest wyposażona w certyfikat SSL, spełnia ona wszystkie wymogi, bo szyfruje wrażliwe dane użytkowników. Jest to podstawowa metoda zabezpieczeń, którą stosuje się na całym świecie. Certyfikaty SSL są niezbędne w przypadku osób chcących korzystać z portali na social media. Zastosowanie certyfikatu SSL ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Google promuje serwisy, które uzna za bezpieczne, a zalicza do nich te, które szyfrują dane osobowe użytkowników. Certyfikat SSL jest wobec tego niezwykle istotny w przypadku pozycjonowania. Zwiększa wiarygodność strony i zaufanie do niej, poprawia pozycję w wyszukiwarce Google. Zabezpieczenie sklepu SSL jest niezbędne, jeśli chce oferować płatności elektroniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj