Już nie tylko największe globalne korporacje, ale nawet małe i średnie przedsiębiorstwa, szukają nowoczesnych rozwiązań IT. Jednym z najwyraźniejszych trendów współczesnego świata jest odchodzenie od klasycznych serwerów na rzecz pracy w chmurze obliczeniowej. Świat się zmienia, a wraz z nim ewoluuje podejście biznesu do metod rozwijania działalności. Zauważa to niemiecka firma EMnify, która wspina się na sam szczyt w dziedzinie komunikacji opartych na chmurze IoT. O co w tym wszystkim chodzi? Już wyjaśniamy.

Krótka historia firmy EMnify

Niemieckie przedsiębiorstwo technologiczne EMnify powstało w 2014 roku. Założycielami spółki byli Frank Stöcker, Martin Giess i Alexander Schebler. Trzech myślących przyszłościowo biznesmenów, a każdy z nich z ponad 15 latami doświadczenia w branży IT i sprzedaży.

EMnify powstało z potrzeby niesienia pomocy działalnościom gospodarczym na całym świecie. Niemcy zaczęli proponować klientom nowoczesne usługi w zakresie komunikacji, rozwoju, a także wykorzystania technologii M2M i IoT w biznesie.

W 2021 roku mija siedem lat od założenia EMnify. Śmiało można powiedzieć, że w tym czasie firma zrewolucjonizowała branżę przy pomocy swojej natywnej usługi chmurowej.

Co w niej takiego świetnego? Umożliwia ona bezpieczną łączność IoT na całym świecie, przy okazji rozwiązując jeden z głównych problemów w tym sektorze.

Czym jest IoT i na co to komu?

Zapoznając się z usługami EMnify niejednokrotnie natkniesz się na skrót IoT. Wyjaśniamy, co to takiego. Skrót rozwija się jako Internet of Things, czyli Internet Rzeczy. Jest to nowoczesny koncept informatyczny, w którym można dokonywać pośredniego lub bezpośredniego gromadzenia danych. Następnie użytkownicy są w stanie je przetwarzać lub wymieniać się nimi.

Urządzenia, które da się wykorzystać przy bezserwerowej komunikacji z Internet of Things to praktycznie cały sprzęt komputerowy. Ważne, żeby był wyposażony w odpowiednie oprogramowanie i miał połączenie z globalną siecią internetową.

Internet Rzeczy wspiera automatyzację procesów i ułatwia codzienne gromadzenie, analizę i wymianę danych. To niezastąpione narzędzie w nowoczesnym biznesie. Bardzo często IoT używa się na równi z chmurą obliczeniową, która zapewnia przedsiębiorstwom większą elastyczność i oszczędność kosztów.

Czy usługi IoT firmy EMnify są bezpieczne?

Na pewno spotkałeś się kiedyś z informacjami na temat wycieków danych z chmur obliczeniowych. Praktyki hakerskie i wykradanie poufnych danych czy plików to nic nowego. Czy IoT EMnify jest w ogóle bezpieczne? Ogólnie tak, ale warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu.

Prawdę mówiąc, cokolwiek robisz w sieci, zawsze narażasz się na pewne ryzyko. Jest ono związane z możliwością przechwycenia prywatnych plików i poufnych danych przez osoby niepowołane. Można jednak temu zaradzić. Miałeś kiedyś okazję dowiedzieć się czym jest VPN i jak działa?

Korzystanie z VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej, szyfruje Twoje połączenie internetowe. Wchodząc w interakcję z rozwiązaniami opartymi na chmurze, jak w przypadku IoT EMnify, możesz łatwo zabezpieczyć swoje działania.

Podczas używania VPN, każdy Twój krok jest zmieniany w specjalny szyfr. Gdyby hakerzy wzięli sobie Ciebie na cel, to i tak nie są w stanie nic zrobić z zakodowanymi informacjami, które otrzymają. Szyfrowanie w sieciach VPN możliwe jest dzięki wykorzystaniu zewnętrznych serwerów. Tunelowanie połączenia maskuje Twoje urządzenie i wszystko, co robisz w sieci.

To bardzo przydatne narzędzie, szczególnie w przypadku działań w chmurze i łączenia się z urządzeniami IoT.

Wyjątkowe usługi EMnify w zakresie IoT

Działanie usług, świadczonych przez firmę EMnify w temacie Internetu Rzeczy, opiera się na czterech filarach. Przybliżamy niektóre szczegóły, składające się na wyjątkowość niemieckiego przedsiębiorstwa i jego rozwiązań.

Połączenie urządzeń IoT

Dzięki EMnify jesteś w stanie połączyć ze sobą wszystkie urządzenia IoT natychmiastowo. Specjalne karty SIM obsługują wiele sieci, krajów i technologii. Połączenie nie opiera się na tradycyjnym roamingu, lecz na sieci o małych opóźnieniach. Zostały one zredukowane do 600 ms.

Zintegrowanie z systemem firmy

Nowatorskość usług EMnify opiera się w dużej mierze na możliwości zintegrowania IoT z systemem, z którego już korzysta firma. Ich platforma oparta jest na chmurze, przez co bezproblemowo integruje się z innymi chmurami. Przedsiębiorstwo może zarządzać, monitorować i zabezpieczać komunikację z urządzeniami na większą skalę.

Automatyzacja procesów

Wszystkie operacje w sieci, które stoją u podstawy działalności biznesu, mogą zostać zautomatyzowane. Wszystko dzięki pojedynczemu rozwiązaniu API. Interfejs programowania aplikacji umożliwia zarządzanie komunikacją urządzeń IoT. EMnify wychodzi o krok dalej i oferuje swoim klientom nowoczesną platformę do wymiany informacji, opartą na API.

Efektywna obsługa rozwiązań IoT

Usługi EMnify dają użytkownikom dostęp do informacji o łączności IoT. Dzięki temu można monitorować działanie urządzeń, na bieżąco reagować w przypadku wystąpienia problemów. Efektywnie da się obserwować transfer danych, poziom ruchu sieciowego, bieżące koszty, a nawet status połączenia z VPN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj