Cisco Small Business

Odpowiednio skonstruowana i zoptymalizowana sieć jest podstawą dla przepływu informacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Fundamentem infrastruktury IT w siedzibie organizacji są urządzenia i elementy, które kupujemy już na samym początku jej działania. Bez względu na to, czy przechowujemy dane w chmurze, czy we własnej serwerowni. Czołowym producentem w branży urządzeń komunikacyjnych jest firm Cisco. Jak wykorzystać produkty tej firmy, aby skutecznie rozwinąć własną sieć?

Kompleksowe wyposażenie informatyczne dla firm: podstawa sieci komunikacyjnej

Firma Cisco zajmuje się produkcją różnego typu sprzętu elektronicznego. Są to przede wszystkim urządzenia komunikacyjne i przekaźniki, umożliwiające sprawny i bezpieczny przesył danych wewnątrz i na zewnątrz. Dla początkujących przedsiębiorców szczególnie interesujący będzie sprzęt firmy Cisco z serii Small Business. Jest to oferta skonstruowana dla niewielkich firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę w biznesie. Co w niej znajdziemy?

Zgodnie z polityką producenta – seria Small Business zawiera kompleksowy przekrój akcesoriów i urządzeń, które będą niezbędne, aby uruchomić własną sieć. Będą to między innymi różnego rodzaju switche, adaptery i moduły sieciowe – a także o wiele więcej. Wykorzystanie tych elementów umożliwia wydajny i szybki przesył danych pomiędzy komputerami, piętrami i różnymi kondygnacjami w firmie.

Zadbaj o bezpieczeństwo sieci w swojej firmie: zapory Cisco i wiele więcej

Informacja w dzisiejszych czasach jest cenniejsza niż pieniądz. Warto więc, abyśmy zadbali o bezpieczeństwo danych – zarówno swoich, jak i klientów. Rozwiązania proponowane przez firmę Cisco – takie jak zapory sieciowe i inne systemy zabezpieczające – pozwalają na kompleksową ochronę wszystkich magazynów danych i przekaźników. Dzięki temu nie będą one tak podatne na ataki. Złamanie tak zaawansowanych zabezpieczeń zabiera czas – i to właśnie w tym czasie dział IT ma szanse na wykrycie zagrożenia i przeciwdziałanie mu.

Od czego zależy bezpieczeństwo firmowej sieci? Sprzęt, oprogramowanie i inne zabezpieczenia

Podczas tworzenia infrastruktury informatycznej firmie warto już od samego początku zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Dobór wysokiej jakości sprzętu, wykorzystującego nowoczesne rozwiązania gwarantuje dużo większą skuteczność zapór. Dlaczego? Ponieważ cyberprzestępcy nie zdążyli jeszcze opracować optymalnych metod przebijania się przez nie. Z tego powodu konieczna jest również regularna aktualizacja i modernizacja systemów. W przeciwnym razie nasze dane nie będą bezpieczne. Warto zobaczyć dostępne produkty marki Cisco w sklepie Thomas-it.pl.

Dużą rolę w systemie ochrony danych cyfrowych odgrywa również oprogramowanie i sposób przechowywania informacji. Jeśli na przykład ktoś składuje dane w chmurze musi dostosować rozwiązania właśnie pod tym kontem. Oznacza to odmienny typ oprogramowania, ponieważ w tym konkretnym przypadku dane są najbardziej narażone podczas samego przesyłania. Najistotniejsze będzie zatem odpowiednie zabezpieczenie łącza internetowego – za pośrednictwem VPN lub innych narzędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj