Stacje pary różnią się między sobą jedynie siłą wyrzutu pary i mocą ciśnienia? Nic bardziej mylnego! Różnią się też innowacyjnością i rozmaitymi funkcjami. Czym zaskoczą Cię więc producenci? Warto zwracać uwagę na innowacyjność sprzętu?

Aktualnie prasowanie jest nie tylko prasowaniem. Często to podróż w świat najnowszych technologii. Jeżeli chcesz szybko podjąć decyzję zakupową, warto sprawdzić ranking żelazek z generatorem pary. Jeżeli chcesz natomiast sam dowiedzieć się co do zaoferowania mają różni producenci, to zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem poniżej.

Sztuczna inteligencja i kamera od Philipsa

Funkcje, które wbudowane są w nowoczesne stacje pary mają przeróżne zadania. Mogą wyręczać Cię w przestawianiu temperatury czy przypominać Ci, kiedy należy odkamienić sprzęt. Philips wykonał milowy krok na przód i wykorzystał kamerkę i sztuczną inteligencję, by stacja pary jeszcze lepiej i jeszcze szybciej rozpoznawała prasowany materiał. Takie rozwiązanie daje wręcz 100 procentową gwarancję, że nawet do bardzo delikatnego materiału zostanie właściwie dobrana temperatury i moc wyrzutu pary.

Stopa projektowana na kształt deski snowboardowej od Braun

Z kolei firma Braun postawiła na bardzo wysokiej jakości stopę żelazka. Pokryta specjalną powłoką Eloxalu, jest bardziej wytrzymała i odporna na wszelkiego typu zarysowania. Stopa ma również idealnie zaokrąglone brzegi, co sprawia, że łatwiej i efektywniej wyprasujesz falbanki, ale i miejsca gdzie znajdują się np. napy czy guziki. Jeśli często prasujesz koszule, czy sukienki, to zdecydowanie z takiej stopy będziesz bardziej zadowolona.

Czujnik ruchu od Braun

Jeszcze jedna technologia warta uwagi to SensorSecure – to czujnik dotyku w uchwycie, który łączy komfort użytkowania, bezpieczeństwo i oszczędność energii. SensorSecure nagrzewa stopę żelazka tylko wtedy, gdy trzymasz je w ręku. Jeśli zdejmiesz dłoń z uchwytu, nastąpi automatyczne odcięcie zasilania. Teraz nie musisz się martwić się czy wyłączyłeś urządzenie przed wyjściem z domu czy nie.

OutdoorCare w prezencie od Electroluxa

To kolejna opcja, która wyróżnia innowacyjne stacje pary np. od Electroluxa. OutdoorCare zapewnia lepszą nieprzemakalność sportowych ubrań. Dzięki temu kurtki, bluzy sportowe czy nawet spodnie są bardziej chronione podczas deszczowej aury. To idealna opcja, zwłaszcza jeśli codziennie trenujesz sport czy uprawiasz jogging bez względu na warunki pogodowe. Idealnie dopasowana temperatura nie tylko wygładza materiał, ale funkcjonuje jak skuteczny impregnator.

Optimal Temp – idealne dopasowanie temperatury

To funkcja, za którą zdecydowanie warto dopłacić. OptimalTemp chroni materiał przed przypaleniem czy nieprzyjemnym chwytaniem. Pozwala również oszczędzić czas, ponieważ nie musisz non stop przestawiać pokrętła czy sortować prania, by mieć pewność, że satynowe bluzki czy kaszmirowe sweterki są zawsze w pełni bezpieczne. OptimalTemp to także dobra opcja dla bardziej rozgarniętych czy zapominalskich. Nawet dłuższe pozostawienie żelazka na materiale, nie skutkuje przypaleniem. To również zapobiega nabłyszczeniu tkanin. Urządzenie samo bowiem dopasuje temperaturę do rodzaju materiału. Takim żelazkiem możesz bez obaw szybko i pewnie prasować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj