Smartfony od firmy Apple są bardzo popularne i chętnie kupowane przez mnóstwo osób. Jednym z aparatów, który wiedzie prym popularności, jest iPhone. Postało już bardzo wiele różnych jego wersji i odmian. Urządzenia te mają swoje zalety i wady, czasami zdarzają się także uszkodzenia, wynikające z użytkowania. W dzisiejszym poradniku dowiemy się jak poradzić sobie z uszkodzoną lub zużytą baterią, a także rozbitą szybką ekranu. W końcu problemy te nie muszą oznaczać, że starego iPhone musimy wyrzucić do koszta.

Krótko trzymająca bateria

Gdy urządzenie ma już kilka lat, a było intensywnie eksploatowane, zapewne będzie mieć problem bardzo krótkiego czasu pracy na baterii. Nie jest to niestety nic nadzwyczajnego i zazwyczaj w takiej sytuacji po prostu wymieniało się baterię na nową. Obecnie produkowane smartfony i iPhone nie jest tu wyjątkiem, nie mają już niestety łatwo wymienialnej baterii. Możne to zrobić tylko dobry serwis iPhone, ponieważ operacja wymaga rozklejenia obudowy (więcej dowiesz się na https://flixapple.com/serwis-iphone-warszawa/). Zasadniczo samo wyjęcie starego ogniwa i instalacja nowego trwa sekundy, ponieważ bateria jest mocowana na wtyczce. Jednak najtrudniejsze jest własnie otwieranie obudowy, tak by nie zniszczyć telefonu, a jednocześnie by po ponownym złożeniu nadal był on odporny na kurz i zachlapania wodą. Dlatego wymiana baterii w iPhone nigdy nie powinna być przeprowadzana domowymi metodami, bo to się po prostu nie uda. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia, a przede wszystkim umiejętności i doświadczenie. Inaczej można tylko uczynić więcej szkód. Sprawdź ceny wymiany baterii w swoim iPhone na stronie https://flixapple.com/wymiana-baterii-w-iphone/.

Rozbita szybka wyświetlacza

Intensywna eksploatacja smartfona oznacza, że prędzej czy później spotka się on boleśnie z podłożem. Wystarczy w pośpiechu źle włożyć go do kieszeni, by ześlizgnął się i spadł na podłogę lub chodnik. W obecnych telefonach przednie szybki wykonywane są – zgodnie z nazwą – ze szkła. Dzięki temu ekran może odbierać bodźce dotykowe, co byłoby bardzo utrudnione przy stosowaniu plastiku. Niestety uderzenie o twarde podłoże powoduje rozbicie tej szybki i brak możliwości dalszego korzystania z urządzenia. Czy oznacza to, że nasz telefon nadaje się już jedynie do utylizacji? Nic bardziej mylnego. Wymiana szybki w iPhone wcale nie jest trudna, jednak podobnie jak w przypadku baterii, powinniśmy zlecić to w dobrym punkcie naprawczym (sprawdź ceny wymiany szybki na https://flixapple.com/wymiana-szybki-w-iphone/). Tutaj także nie obejdzie się bowiem bez specjalistycznych narzędzi, a przede wszystkim ręki doświadczonego pracownika. Serwis iPhone który poradzi sobie z takim uszkodzeniem znajdziemy bez problemów w każdej większej lub mniejszej miejscowości w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj