Projektowanie aplikacji mobilnych to skomplikowana czynność, która wymaga wzięcia pod rozwagę bardzo wielu czynników. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie sprawdź nasz artykuł. Zawarte w nim informacje zdradzą Ci wszystko co powinieneś wiedzieć na temat dobrze wykonanej aplikacji.
Spis treści
Projektowanie aplikacji mobilnych – na czym się skupić?
Wbrew pozorom współczesna aplikacja mobilna musi przyciągać użytkownika czymś więcej niż tylko swoim wyglądem. Nawet bardzo ładna szata graficzna i dobrej jakości produkty nie będą wystarczające, jeżeli kwestia funkcjonalności pozostanie daleko w tyle.
Z tego powodu projektowanie aplikacji mobilnych w dużej mierze powinno skupiać się na doświadczeniach użytkownika (UX). Polega to między innymi na badaniu ścieżek które wybiera przy korzystaniu z programu, a także wzięcia pod uwagę jego sugestii oraz oczekiwań. W ten sposób finalny produkt będzie zbudowany w sposób intuicyjny i umożliwiający łatwą obsługę.
Poznanie oczekiwań potencjalnych klientów i stworzenie ich profili pozwala w późniejszym etapie na zaprojektowanie interfejsu, który spełnia wyżej wymienione warunki i jest pozbawiony zbędnych elementów. W ten sposób użytkownik nie będzie marnował czasu przy korzystaniu z aplikacji i od razu osiągnie to, czego chce. Przełoży się to na lepszą konwersję, a co za tym idzie także i na wyniki sprzedażowe.
Projektowanie aplikacji mobilnych krok po kroku
Jak dokładnie wygląda projektowanie aplikacji mobilnych, które wpisują się dobrze w przedstawione wyżej wartości? Jako przykład wykorzystamy tutaj ofertę firmy Appchance specjalizującą się w tworzeniu programów na rynek mobilny.
- Pierwszy etap to omówienie wstępnej wizji na produkt. Zakłada on przeprowadzenie warsztatów, na których poznaje się cele biznesowe, profile klientów oraz ustala podstawowe funkcjonalności produktu.
- Kolejny krok polega na przygotowaniu wstępnej makiety UX i omówieniu możliwych do zastosowania rozwiązań technologicznych.
- Trzeci etap to przeprowadzenie testów rozwojowych. Pozwalają one na wypróbowanie wszystkich dotychczasowych elementów i wprowadzenie niezbędnych zmian przed dystrybucją.
- W czwartym kroku aplikacja mobilna trafia do sklepu. Nie oznacza to jednak zaprzestania pracy nad projektem.
- Po uruchomieniu sprzedaży wciąż należy sprawdzać wskaźniki i na ich podstawie planować rozwój i ewentualne zmiany danego oprogramowania.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda profesjonalne projektowanie aplikacji mobilnych? Sprawdź appchance.com/pl/uslugi/mobile-app-development/!
Komu zlecić projektowanie aplikacji mobilnych?
Jeżeli zależy Ci na tym, by już na starcie dostać produkt, który będzie spełniał wszystkie wyżej wymienione warunki i brał pod uwagę nie tylko cele biznesowe, ale także doświadczenia użytkownika, to wybór może być tylko jeden. Postaw na projektowanie aplikacji mobilnych z firmą Appchance.
Appchance to wieloletnie doświadczenie na rynku mobilnym, połączone z indywidualnym podejściem do klienta oraz ekspercką wiedzą. Przekonaj się sam i zapoznaj się z ich portfolio oraz pełną ofertą dostępną na stronie appchance.com/pl/.