Obecnie pracodawcy robią absolutnie wszystko, aby komunikacja między pracownikami była jak najbardziej zrozumiała i prosta. Dzięki niej bowiem zwiększa się wydajność pracy, a co za tym idzie, także zysków. Dla tego coraz więcej przełożonych decyduje się na skorzystanie z Asany. Co to takiego? Dlaczego może przydać się w firmie? O tym można przeczytać poniżej!

Co to jest Asana?

Asana to nic innego jak program komputerowy, za pomocą którego można zarządzać projektami i osobami nad nimi pracującymi. Dostępny jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Asana jest wyposażona w wiele przydatnych funkcji, które są bardzo przydatne w pracy. Pracodawca ma możliwość kontrolowania powierzonych zadań tak naprawdę z dowolnego miejsca na świecie. Z programu jednocześnie mogą korzystać różne osoby pracujące nad tym samym zadaniem, co ułatwia im komunikację, współpracę i w razie potrzeby reagowanie. Producent umożliwił też pobranie aplikacji na telefon, co niewątpliwie jest dodatkową zaletą. Asana została doceniona przez użytkowników przede wszystkim ze względu na utrzymywanie ciągłości i porządki w wykonywanych działaniach. Nawet wieloetapowy projekt nie stanowi już dla nich żadnego problemu.

W jaki sposób Asana przydaje się w firmie?

Z Asany mogą skorzystać zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Zwłaszcza te drugie. Niewątpliwie program znacząco poprawia komunikację między współpracownikami. W dużej mierze dzięki temu, że mogą porozumiewać się ze sobą przy pomocy kamerki internetowej i mikrofonu. Z całą pewnością łatwiej jest podzielić się ważnymi informacjami twarzą w twarz niż chociażby przez telefon.

Dziś tak naprawdę każdy z nas korzysta przecież z komputera, czy smartfona jako urządzenia do komunikacji. Także w firmach coraz bardziej popularne jest organizowanie wideokonferencji, zamiast zwykłego zebrania. Jednak nie bez znaczenia jest to, aby nad konkretnym zadaniem pracowały wyłącznie osoby, które darzą się sympatią i wzajemnym zrozumieniem. W przypadku, gdy komunikacja między nimi będzie zawodzić, to najprawdopodobniej wydajność pracy będzie niezadowalająca. W związku z tym, czasami lepiej jest więc rozdzielić zadania na więcej niż jedną grupę osób. Taki podział pozwoli współpracownikom doceniać pracę innych i zadbać o taki przydział obowiązków, który pomoże się im wykazać. Wspólne działanie poprawi jakość i tempo pracy. Co spowoduje, że, firma bardzo szybko upora się z danymi projektami.

Co prawda, korzystanie z Asany wymaga znajomości najnowszych technologii, nie tylko komputera, ale też telefonów, drukarek 3D, czy też skanerów. Niemniej w dzisiejszych czasach jest to tak naprawdę nieuniknione. W sumie tę znajomość można uznać za zaletę, ponieważ wymagania sprawiają, że pracownicy wciąż nabywają nową wiedzą i poszerzają swoje umiejętności. Ponadto chcąc pozostać w danym zespole pracowniczym, zmuszeni są do inwestowania we własną osobę i szkolenie indywidualne. Tym sposobem wiedzą, że ich starania nie pójdą na marne i zostaną docenione, a samorealizacja również nie jest bez znaczenia.

Więcej na temat programu Asana znajdziesz na stronie https://leadership-center.pl/blog/asana-co-to-za-narzedzie/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj