Steam to specjalna platforma dystrybucji cyfrowej, która została utworzona przez Valve Corporation. Steam pozwala graczom instalować i zarządzać oprogramowaniem komputerowym, dostarcza także wiele funkcji społecznościowych jak np. kompletowanie listy znajomych, uczestnictwo w różnych grupach, czy zapisywanie informacji w chmurze. Warto bliżej przyjrzeć się platformie cyfrowej Steam i poznać jej ogólny potencjał.

Początku platformy Steam

Początkowo Steam miał być aplikacją, która umożliwiałaby aktualizowanie gry Counter – Strike. Firma Valve ubiegała się między innymi o możliwość współpracy z Microsoftem, jednak po odrzuceniu propozycji, postanowiła samodzielnie zbudować platformę. Z perspektywy czasu okazało się, że była to jak najbardziej dobra decyzja. Obecnie platforma Stream to nie tylko sklep, ale także miejsce dystrybucji i wspólnej gry. Platformę można zainstalować na komputerze po wcześniejszym zapoznaniu się z licencją.

Dlaczego warto założyć konto na platformie Steam?

 Wiele osób zdecydowanie poleca założenie konta na platformie Steam. Przede wszystkim jest ona bardzo wygodna. Po założeniu jednego konta można nabywać gry pochodzące od różnych producentów. W jednym miejscu znajdują się wszystkie interesujące tytuły. Ponadto instalacja gier jest bardzo prosta, a ich aktualizacja przebiega samoistnie. Warto zaznaczyć, że aby założyć konto na platformie Steam nie trzeba dokonywać żadnej opłaty. Płaci się jedynie za zakup każdej gry tak jak ma to miejsce w każdym normalnym sklepie. Zakupiona gra zostaje przypisana do konta danego użytkownika i mona ją pobrać i zainstalować w dowolnym momencie. Duża zaletą platformy Steam są także najróżniejsze promocje. Pozwalają one na nabycie wybranych gier w dużo niższych cenach.

Jak założyć konto na platformie Steam?

Aby móc korzystać z możliwości jakie oferuje platforma Steam trzeba wykonać kilka bardzo prostych kroków. W pierwszej kolejności należy zainstalować platformę na komputerze. Można ją pobrać z oficjalnej strony. Po pojawieniu się na ekranie okienka umożliwiającego zalogowanie się na platformie Steam, należy wybrać opcję „stwórz nowe konto”. W tym momencie powinno się pojawić nowe okienko przedstawiające warunki licencji, które należy zaakceptować. Kolejno powinno się pojawić nowe okienko, w którym należy uzupełnić takie dane jak: nazwa użytkownika, hasło i e-mail kontaktowy. Aby ustrzec się przed późniejszymi problemami z logowaniem należy też ustalić pytanie pomocnicze i wskazać odpowiedź. Po podaniu wszystkich wymaganych danych konto zostaje utworzone, można przejść do zakupu wybranych gier.

Co jeszcze warto wiedzieć o platformie Steam

Steam to także miejsce, w którym poszczególne mniejsze firmy mogą zaprezentować i zareklamować swoje gry. Mogą to być także koncepcje gier lub projekty w końcowej fazie. Gracze oceniają projekty i wybierają najlepsze poprzez możliwość oddawania głosów. Najlepsze projekty trafiają do strefy Wczesnego Dostępu.

Steam także pozwala na interakcje z innymi użytkownikami. Wbudowany czas pozwala kontaktować się z wybranymi osobami, wymieniać się poradami i opiniami. Na forach można także kontaktować się z twórcami gier i proponować im jakie rozwiązania mogą zastosować. Jest to bardzo ciekawa możliwość. Platforma Steam pozwala także napisać poradnik najbardziej doświadczonym graczom. Warto założyć konto na platformie i cieszyć się jej nieograniczonymi możliwościami. Steam to sposób na ciekawe i kreatywne spędzanie czasu wolnego.

2 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie Steam wymiata, zwłaszcza że jest o niebo lepszy od Origina. póki go nie miałem niespecjalnie ze Steamem sympatyzowałem, rozumiem też ludzi mówiących, że nie lubią Steama, gdyż mają internet mobilny lub o niskiej prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj