Jesteś fanem PlayStation? Z pewnością wiesz, jak istotny jest zakup właściwego pada do sprzętu. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz czy model Edge będzie warty zakupu.

Jakie cechy powinien mieć dobry pad?

Pad do PlayStation5 to nowoczesne urządzenie, które pogłębia niesamowite doznania podczas grania. W zależności od tego czy dopiero zaczynamy zabawę na konsoli, czy też jesteśmy zaawansowanym graczem warto wybrać odpowiedni sprzęt. Dobry pad ma dużą szybkość reakcji na ruchy gracza. Pady do PlayStation mają konstrukcję, która w znaczny sposób ułatwia chwyt, również gdy gra jest niesamowicie dynamiczna. Przykład niezwykle nowoczesnego wyposażenia do gry to DualSense. Ten kontroler do PlayStation5 zaprojektowano w taki sposób, aby wrażenia podczas rozgrywek były niesamowite. Posiada on ergonomiczny design i ma idealnie wyprofilowane klawisze. To świetne rozwiązanie dla wielu fanów gier. Co ważne, pady do PS5 odwzorowują rodzaj powierzchni po której się poruszamy czy siłę nacisku dzięki wibracjom haptycznym.

Najbardziej popularne pady dla gamerów

W sklepach elektronicznych można znaleźć wiele modeli padów. Wśród najczęściej wyszukiwanych modeli znajdują się m.in.: DualSense Galactic PurpleDualSense Cosmic Red.

Te produkty z firmy SONY posiadają podobne parametry. To kontrolery bezprzewodowe działające na zasadzie Bluetooth 5.1 oraz USB-C. Posiadają one wbudowane wibracje. Akumulator ma pojemność 1560 mAh. Ceny obydwu modeli wahają się od 300 do 350 złotych.

Czy nowy model Edge będzie warty zakupu?

Nowy model Edge z pewnością będzie nie lada gratką dla wielbicieli PlayStation5. Dla osób, które posiadają większy budżet, świetnie sprawdzi się model Edge.

Sony DualSense Egde posiada aż 4 końcówki drążka oraz 6 nakładek na drążek sterujący. W zestawie znajdują się m.in. bezprzewodowy kontroler, etui, kabel USB. Zasilanie jest akumulatorowe. W trakcie gry dostępne są wibracje.

Jakie inne akcesoria do PlayStation5 wybrać?

Będąc fanem PS5, z pewnością wiesz, że, oprócz kontrolera, warto zainwestować też w inne akcesoria. Zadaniem ich wszystkich jest zwiększenie komfortu grania użytkownika. Poniżej lista przykładowych akcesoriów.

  • Pilot do PS5 – to dzięki temu akcesorium można w łatwy sposób zatrzymać, wznowić lub przewijać oglądane materiały. Za pomocą dedykowanych przycisków można bardzo szybko, bez dodatkowej nawigacji w menu, uruchomić interesującą gracza aplikację. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż kontroler.
  • Słuchawki do PS5 redukują szumy i zapobiegają dostawaniu się do ucha gracza niepotrzebnych dźwięków z otoczenia w trakcie gry. Dodatkowo można zdecydowanie łatwiej się komunikować, gdy gra się w zespole. Dzięki wysokiej jakości nic nie zagłusza dźwięków.
  • Kamera HD  sprawdzi się świetnie, zwłaszcza gdy chce się transmitować swoją grę na żywo. HD Camera posiada podwójne obiektywy 1080p. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu sterującemu zapewnione są dodatkowe opcje. Są to .in.. usunięcie lub rozmazanie tła, dzięki czemu nasze nagrania są bardziej profesjonalne. Nie trzeba dodatkowo obrabiać materiału wideo. Dodatkowo kamera często bezpośrednio współpracuje z padem. Wystarczy pojedynczy przycisk, aby rozpocząć albo przerwać nagrywanie również z profesjonalnym obrazem.
  • Stacja ładująca – to niezwykle designerskie, ale z drugiej strony praktyczne rozwiązanie. Stacja dokująca powstała dla dwóch kontrolerów DualSense. Jest rozwiązaniem na częsty problem rozładowującego się sprzętu.

PlayStation może być idealnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.  A jakie cechy powinien mieć Wasz wymarzony pad?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj