IPhone to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli telefonów. Nie ma się temu co dziwić, gdyż sprzęty z logiem nadgryzionego jabłka cieszą się nie tylko wysoką jakością, ale także eleganckim designem. Smartfony te uważane są za jedne, z bardziej wytrzymałych, oczywiście o ile będziemy o nie odpowiednio dbać. Użytkownicy jednak dość często zgłaszają problemy związane z baterią. Okazuje się, że po pewnym okresie, jej wydajność znacznie spada. Kiedy i gdzie więc można ją wymienić?

Bateria w iPhone nie jest wieczna

Bateria w iPhone, podobnie zresztą jak w każdym innym smartfonie nie jest wieczna. Z tym faktem, niestety musi pogodzić się każdy użytkownik tego telefonu. Firma Apple, stara się umieszczać w swoich produktach akumulatory o coraz to większej pojemności, niemniej jednak proces zużywania się baterii jest nieuchronny. Okazuje się, że na żywotność akumulatora w iPhone ma wpływ wiele czynników. Żywotność baterii mogą skracać bardzo błahe problemy jak np. zbyt duża ilość stale otwartych aplikacji czy chociażby niepoprawne ładowanie. Niemniej jednak, mogą również przytrafić się awarie i uszkodzenia mechaniczne, a jedynym rozwiązaniem pozostaje wymiana baterii na nową.

Jakie objawy daje zużyta bateria w iPhone?

Firma Apple w swoich urządzeniach stosuje baterie litowo-jonowe. To właśnie one uważane są za jedne z najlepszych i najbardziej wytrzymałych na rynku. Niemniej jednak, nawet tak zaawansowany akumulator ma swoją wytrzymałość, która szacowana jest na około 500-700 cykli ładowania. Niemniej jednak, jeśli pojawiają się następujące objawy, warto rozważyć wymianę baterii:

  • iPhone rozładowuje się w niebywale szybkim tempie
  • pojawiły się problemy z szybki i mocnym nagrzewaniem się telefonu
  • smartfon nie uruchamia się
  • przy nagłych zmianach temperatury urządzenie po prostu się wyłącza
  • bateria w iPhone wyraźnie spuchła

Okazuje się, że wymiana baterii iPhone nie zawsze jest konieczna od razu, po zauważeniu któregoś z wyżej wymienionych objawów. Niemniej jednak, gdy zauważymy, że akumulator spuchł, a telefon się po prostu nie uruchamia, warto natychmiast udać się do serwisu. Tego typu problemy są niezwykle groźne dla urządzenia, gdyż mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia iPhone, ale także i dla użytkownika, gdyż zwiększają ryzyko samozapłonu urządzenia.

Wymiana baterii w iPhone? Tylko w autoryzowanym serwisie!

Każdy z nas dobrze wie, jak wygląda iPhone- stanowi on zwartą i zamknięta konstrukcję. Oczywiście, że niektórzy podejmują się wymiany akumulatora w urządzeniu samodzielnie, jednak nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Brak odpowiedniej wiedzy i narzędzi, może jedynie poskutkować ostatecznym zniszczeniem telefonu. Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie nie tylko przebiegnie szybko i sprawnie, ale co najważniejsze, będziemy mieć pewność, że do smartfonu został włożony oryginalny i nowy akumulator. Co więcej, specjaliści w takich serwisach dysponują odpowiednimi narzędziami, które pozwolą przeprowadzić ten proces nie uszkadzając przy tym innych podzespołów. Wizyta w serwisie jest również jedynym sposobem na zachowanie gwarancji urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj