Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe pomysłem na biznes? Czemu nie! W dalszym ciągu istnieje przestrzeń dla nowo powstałych biur. To wszystko za sprawą tego, iż bezsprzecznie stawiamy na przedsiębiorczość. Coraz więcej osób rezygnuje z pracy na pełen etat i podejmuje decyzję o utworzeniu własnej działalności gospodarczej. Z roku na rok notujemy też wzrastającą liczbę nowo powstałych spółek, w tym zarówno spółek osobowych, jak również spółek kapitałowych (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna). W związku z powyższym, dla biura rachunkowego to również szansa na duże przychody. Wbrew pozorom, do założenia biura rachunkowego nie potrzebna zbyt dużych nakładów finansowych. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie, co zrobić, aby biuro rachunkowe było nowoczesne i generowało duże przychody?

W nowoczesnym wydaniu

Biuro rachunkowe w nowoczesnym wydaniu to nie tylko zewnętrzny design biura, jego wyposażenie oraz wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu. Nowoczesne biuro rachunkowe, to takie, w którym zatrudnieni w nim pracownicy to fachowcy w swojej dziedzinie. Biuro rachunkowe powinno posiadać również szeroką ofertę adresowaną zarówno do osób fizycznych, jak też do osób prawnych. Wartym podkreślenia jest fakt, iż oferta powinna być również spersonalizowana oraz dedykowana podmiotom prowadzącym działalność w nietypowych formach, jak na przykład spółka partnerska.

Strategia

Aby zrealizować postawione sobie założenie w postaci nowoczesnego biura rachunkowego, istotnym jest obranie pewnej strategii. Należy określić cele operacyjne oraz długofalowe. Z pewnością realizacji tego zamierzenia pomoże internet oraz inne środki porozumiewania się na odległość. Warto założyć profile w tzw. social mediach. Na Facebooku oraz na Instagramie można bowiem publikować nawet codziennie różne posty o tematyce prowadzenia rachunkowości oraz polityce finansowej.Poszerzanie grona swoich obserwatorów, to w dzisiejszych czasach, to również dobry prognostyk na zwiększenie liczby potencjalnych klientów biura rachunkowego.

Ważna jest specjalizacja

W dzisiejszych czasach, wobec powszechnie panującej konkurencji zdecydowanie warto się czymś wyróżniać. Jeżeli prowadzimy własne biuro rachunkowe, to warto sprawić, aby na rynku było ono postrzegane jako takie, w którym załatwimy coś, czego nie uda nam się załatwić gdzieś indziej. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa. Co więcej, warto również zrobić małe rozeznanie na danym rynku i sprawdzić tym samym ofertę innych biur rachunkowych, które mają swoje siedziby w mieście. Być może we własnej ofercie należy postawić na obsługę spółek kapitałowych, w tym na przykład spółek z ograniczoną odpowiedzialnością? Z pewnością, taki zabieg może przynieść wymierne rezultaty.

Konkurencyjna branża?

Niektórym wydawać by się mogło, że rynek biur rachunkowych jest już nasycony. Nic bardziej mylnego. Z każdym rokiem liczba przedsiębiorców wzrasta, w tym osób prowadzących tzw. jednoosobowe działalności gospodarcze. Od pewnego czasu obserwujemy również tendencję zwyżkową w tym zakresie, a nic nie zapowiada tego, aby taka sytuacja mogła ulec jakiejkolwiek zmianie. Co więcej, biura rachunkowe wyspecjalizowane w określonej branży, nie powinny notować niskich przychodów. Rynek ulega cały czas pewnym, określonym modyfikacjom, a właściciele biur rachunkowych powinny za tym nadążać, śledzić nowelizacje przepisów prawnych oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Tak jak w każdym biznesie.

Artykuł opracowany przy współpracy z biurem Acega, świadczącym usługi księgowe w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj