BIM

Technologia BIM  nie tylko wizualizuje projekt w trzech wymiarach, ale ma również możliwość wprowadzenia zestawu informacji o właściwościach obiektu i jego niewidocznych na pierwszy rzut oka parametrach, takich jak kształt, masa, powierzchnia efektywna, ciepło szybkość transmisji itp. ogólny współczynnik. Jeśli któryś z nich się zmieni, pozostałe dostosują się do nowej wartości, co znacznie ułatwi uniknięcie błędów. Technologia BIM bardzo ułatwia również kalkulację kosztów związanych z projektem, dzięki czemu można przypisać określone koszty do każdego elementu.

BIM

Tradycyjna metodologia pracy uwzględnia czynniki organizacyjne i techniczne, aby stworzyć dokumentację przy maksymalnym zaangażowaniu i zasobach pracowni projektowej. , umożliwiając inwestycje w proces. Jednak BIM musi przenieść punkt ciężkości na kwestię opracowywania cyfrowych modeli informacji o budynku. Cyfrowy model informacji o budynku powinien stanowić kompletne źródło wiedzy o planowanej inwestycji dla wszystkich zaangażowanych w ten proces.

Prawidłowe opracowanie i koordynacja modeli BIM 3D jest jednym z najważniejszych elementów stanowiska pracy każdego nowego  architekta, ponieważ znacznie automatyzuje proces tworzenia niezbędnej dokumentacji. Rysunki 2D i 3D, zestawienia elementów oraz dalsze opracowania, takie jak plany pracy, specyfikacje i analizy wariantowe, mogą być generowane bezpośrednio z modelu, pod warunkiem zachowania odpowiednich dyscyplin i standardów ich tworzenia. Dodatkowo wykorzystanie technologii BIM z możliwością integracji danych ze wszystkich branż i zespołów pokrewnych.

BIM

Jednak usprawnienie wewnętrznych procesów organizacyjnych pracowni projektowej nie jest wartością dodaną dla klienta. Decyduje o tym szereg innych korzyści płynących z zastosowania technologii BIM, takich jak: Niemal nieograniczone możliwości dodatkowych badań i wtórnego generowania rysunków z modelu i wielowymiarowa wizualizacja inwestycji. Ułatwia to koncepcję i zrozumienie zarówno inwestorom, jak i kierownikom operacyjnym, a także przyszłym zarządcom obiektów. Dokumenty zastępcze z poprawnością projektu, możliwość sprawniejszego przeprowadzania analiz wariantowych uwzględniających zarówno czynniki funkcjonalne i estetyczne, jak i ekonomiczne, szybkość wprowadzania zmian, tworzenie nowych wytycznych projektowych itp.Kolejną ważną cechą prawidłowo wykorzystywanej technologii BIM jest dostępność zebranych wcześniej informacji nie tylko podczas kolejnych faz procesu inwestycyjnego (projektowanie, budowa, oddanie obiektu do użytku), ale także podczas procesów krytycznych. Fazy ​​tworzenia dokumentacji, których nie da się uniknąć tradycyjnymi metodami: wyobrażenie, budowanie, oferta, wykonanie. Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest jak najwcześniejsze przygotowanie modelu BIM 3D budynku w trakcie prac projektowych, a następnie zastosowanie spójnej szczegółowości zarówno pod względem dokładności, jak i wierności jego odwzorowania geometrycznego. elementy i ich odpowiednie informacje o nasyceniu. Po zakończeniu fazy projektowej model i zawarte w nim dane są opracowywane przez generalnego wykonawcę i przekazywane zarządcy obiektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj