W zastosowaniach przemysłowych niezbędne jest korzystanie z niezawodnych sprzętów najwyższej jakości, takich jak Arduino Portenta.

Sprawdzone rozwiązania dla profesjonalistów

Arduino Portenta to jeden z najpotężniejszych modułów na rynku wyposażonych w mikrokontroler. Płytka została stworzona z myślą o potrzebach dynamicznie rozwijającej się branży Przemysłu 4.0, umożliwiając łatwe i intuicyjne wdrażanie innowacyjnych pomysłów.

Projektanci minikomputerów z rodziny Arduino Portenta zdają sobie sprawę z tego, że płytki te będą musiały sprostać działaniu w ekstremalnie trudnych warunkach, dlatego też zostały stworzone przy pomocy najwyższej klasy materiałów. Komponenty zastosowane w Arduino Portenta gwarantują niezawodność w temperaturach od -40 °C to +85 °C.

Pracę ułatwia także rozbudowana gama interfejsów oraz złączy. Najbardziej uniwersalnym jest oczywiście USB-C, które może służyć do zasilania płytki, programowania jej, a także podłączania do zewnętrznego monitora wyposażonego w złącze DisplayPort. Port USB pozwala również na transmitowanie danych do innych kompatybilnych urządzeń. Oprócz tego, minikomputery Arduino Portenta mogą zostać wyposażone w modemy łączności bezprzewodowej działającej w technologii Wi-Fi oraz Bluetooth.

To jednak nie wszystko – Arduino Portenta posiada 80 konektorów pinowych oferujących niemal nieskończone możliwości podłączania oraz konfiguracji zewnętrznych urządzeń. Płytka umożliwia także podłączanie dodatkowych modułów znacząco zwiększających jej funkcjonalność. Jednym z nich jest Arduino Portenta Machine Control, czyli podzespół umożliwiający wnikliwy nadzór nad podłączonymi do niego sprzętami oraz optymalizowanie ich działania przy pomocy sztucznej inteligencji.

Arduino Portenta zapewnia ogromną wydajność

Sercem minikomputera Arduino Portenta H7 jest wydajny układ dwurdzeniowy, w którego skład wchodzi procesor Cortex® M7 o taktowaniu 480 MHz, a także Cortex® M4 taktowany zegarem 240 MHz. Komunikacja obu jednostek realizowana jest poprzez mechanizm „Remote Procedure Call”, który umożliwia sprawne zarządzanie zadaniami oraz przetwarzanie dużych informacji w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo procesory zastosowane w Arduino Portenta mogą obsługiwać programy Arduino Sketch działające w środowisku Arm® Mbed™ OS, a także aplikacje Native Mbed™. Minikomputer może być również stosowany jako interpreter języków MicroPython oraz JavaScript oraz narzędzi TensorFlow™ Lite umożliwiających wdrażanie rozwiązań z zakresu uczenia maszynowego.

Wbudowany w Arduino Portenta sprzętowy akcelerator graficzny

Płytki rozwojowe z rodziny Arduino Portenta posiadają zintegrowany układ graficzny STM32H747 Chrom-ART. Jego zadaniem jest możliwość obsługi zewnętrznych monitorów i wyświetlania na nich interfejsu użytkownika. Obraz może być transmitowany przez złącza wyjściowe USB-C do ekranów wyposażonych w DisplayPort. Dzięki temu praca z minikomputerami Arduino Portenta jest dużo wygodniejsza i bardziej intuicyjna niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań nieposiadających wbudowanego procesora graficznego.

Arduino Portenta obsługuje wiele języków

Programowanie minikomputerów Arduino Portenta odbywa się przy pomocy popularnych języków programowania takich jak MicroPython, Javascript oraz Arduino. Dzięki temu kodowanie płytki nie będzie stanowić problemu nawet dla początkujących oraz średniozaawansowanych koderów. Ułatwia to także tworzenie autorskiego kodu, ponieważ do jego skompilowania nie będzie potrzebne zatrudnianie dodatkowych pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj