Być może wiesz, że branża e-sport rośnie w siłę, ale czy wiesz, że istnieje kilka bardzo różnych ścieżek kariery z nią związanych?

Rośnie zapotrzebowanie na stanowiska pomocnicze, które wymagają zróżnicowanych umiejętności, takich jak finanse, projektowanie mody, tłumaczenie i zarządzanie mediami społecznościowymi, a także umiejętności techniczne w zakresie projektowania gier i testowania, które kojarzyłyby się z e-sportem.

Dlaczego istnieje nagłe zapotrzebowanie na pracowników z takimi umiejętnościami? E-sporty przebyły bardzo długą drogę od swoich skromnych początków w latach 90. W kilku krajach jest on uznawany za dyscyplinę sportową, a obecnie staje się uznawany za dyscyplinę z olimpijską.

W 2012 roku było około 58 milionów kibiców E-sportu, a w 2014 roku liczba ta wzrosła do 89 milionów. W tym roku prognozuje się, że będzie około 145 milionów entuzjastów E-sportu – to ogromny wzrost w bardzo krótkim czasie. 40% tych kibiców nie jest aktywnymi graczami, więc wydaje się, że rośnie popularność E-sportu jako sportu kibica. Kibice E-sportów stali się cenną grupą docelową dla dużych firm biznesowych i medialnych.

E-sport - kariery, o których być może nie słyszałeś 3

Taki popyt stworzył całą gamę miejsc pracy związanych z E-sportami.

Niektóre z dostępnych miejsc pracy:

  • Kierownik ds. wydarzeń/produktów: nadzoruje wszystkie wydarzenia i konkursy związane z gamingiem
  • Trener/analityk drużyny: ich zadaniem jest zarządzanie drużynami i wszystkimi związanymi z tym zadaniami administracyjnymi.
  • Tłumacz gier: zapewniają tłumaczenia pisemne i ustne dla społeczności graczy
  • Międzynarodowy menedżer podatkowy: ich rolą jest zapewnienie strategii podatkowych i biznesowych dla firm z branży gier hazardowych.

Jak widać, nie chodzi tu tylko o prace techniczne, choć są one ważną częścią infrastruktury E-sport. Jeśli jesteś fanem E-sportu, znalezienie pracy w jednej z tych ról może przynieść dodatkowe korzyści, takie jak możliwość podróżowania po świecie, pracy z najnowszymi technologiami i bycia częścią globalnej społeczności E-sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj