Łysienie – to słowo wielu osobom spędza sen z powiek. Nadmiernej utraty owłosienia boją się nie tylko mężczyźni, ale także kobiety, chociaż doskonale wiedzą, że często proces ten i tak kiedyś się zacznie – z wiekiem zmienia się wygląd zarówno naszej cery, paznokci, ale także samych włosów. Są jednak sposoby, aby sprawić, że nasza fryzura będzie nieustannie prezentowała się doskonale.

Nadmierne łysienie – u kogo może wystąpić?

Przerzedzone włosy albo też łyse placki – właśnie tak najczęściej wygląda utrata owłosienia. O dziwo z tym problemem zmagają się nie tylko osoby starsze, które wraz z wiekiem zauważają niekorzystne zmiany zachodzące w organizmie. Łysienie coraz częściej spotyka także młodych mężczyzn, którzy marzą o gęstej i niebanalnej fryzurze. Kobiety również niejednokrotnie mają powody, by narzekać na kondycję włosów. Niekiedy jest to dziedziczne.

Nieprzerwane wypadanie włosów – przyczyny i skutki

Jeżeli przez krótki czas zauważamy wypadanie włosów – przyczyny najpewniej powinniśmy doszukiwać się w zmianie pory roku albo też w nadmiernej ilości stresu, który w danym momencie obecna jest w naszym życiu. Gdy oba te czynniki zanikają – skóra głowy na nowo zaczyna funkcjonować poprawnie. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że łysienie ma swoje źródło znacznie głębiej. Zarówno u panów, jak i u kobiet bywa to także uwarunkowane genetycznie. Na to nie mamy większego wpływu, dlatego pozostaje nam jedynie poszukać skutecznych sposobów na zatrzymanie procesu łysienia oraz metod wzmocnienia posiadanych, ale kruchych włosów.

Jakie bywają skutki, jeżeli w porę nie skonsultujemy się z lekarzem lub specjalistą? Taki długotrwały stan niekiedy jest nieodwracalny, a co za tym idzie – konieczne będzie zastosowanie przeszczepu. Na szczęście taki zabieg dostępny jest aktualnie w bardzo wielu gabinetach medycyny estetycznej.

Modne fryzury, które pomagają ukryć przerzedzone włosy

Szczególnie u mężczyzn najbardziej widoczne bywają zakola. Im są one głębsze, tym większe prawdopodobieństwo, że nie uda się ukryć ich poprzez zastosowanie jednego z modnych cięć. Co więc zrobić w takim przypadku? Jeżeli nie chcemy zdecydować się na wyżej wspomniany przeszczep, powinniśmy zaakceptować bardzo krótkie albo nawet całkowite ścięcie włosów. Po ogoleniu głowy można dalej wyglądać świetnie! Niektórym mężczyznom nawet bardziej pasuje właśnie taki oto wybór.

U kobiet, które mają problem z wypadającymi włosami, sprawdzą się takie cięcia, które stosuje się również w momencie, gdy brakuje objętości. Często proponowany jest krótszy bob. Im dłuższe włosy, tym większa szansa uwydatnienia problemu z utratą owłosienia. Dlatego też nierzadko panie wybierają bardzo podobne fryzury, które noszą także panowie z przerzedzonymi włosami. Jest to m.in. fryzura na rekruta, na jeża czy tak zwany artystyczny nieład – doskonale ukryją one wypadanie włosów. Przyczyny problemu i tak powinny zostać zdiagnozowane. Dzięki temu po pewnym czasie będziemy mieć na nowo okazję, aby wrócić do dawnej długości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj