Jeśli myślisz o kupnie nowszego modelu samochodu, będziesz miał do czynienia z oszałamiającą gamą opcji na sfinansowanie zakupu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, co do tego, który z nich należy wybrać, musisz znać swojego sprzedawcę usług płatniczych, a także wady i zalety kredytów bankowych.
Po wybraniu pojazdu, który chcesz, będziesz miał cztery główne opcje – chociaż jako jedną z nich jest wykorzystanie własnych oszczędności, większość ludzi ma tylko trzy. Warto jest rozważyć korzyści z każdego przed wprowadzeniem do umowy podpisu na papierze, jak również zbadanie stóp procentowych oferowanych dla różnych pakietów.
Nawet jeśli jesteś dobry w liczeniu i z łatwością zarządzasz budżetem domowym, możesz być trochę zdezorientowany porównując różne produkty. Tak więc, zanim zaczniesz było by rozsądne znaleźć w internecie kalkulator ofert finansowania samochodów, aby dać Ci najlepsze szanse na zrobienie obliczeń prawidłowo.

Pożyczka osobista

Jednym z najpopularniejszych sposobów sfinansowania dużego zakupu jest zwrócenie się do banku o niezabezpieczony kredyt osobisty.

Jest to prosty sposób polegający na pożyczeniu kwoty i spłacie jej w formie stałych miesięcznych rat przez określony czas.

Jeśli możesz znaleźć bank, który zaoferuje Ci atrakcyjne oprocentowanie, ten rodzaj kredytu jest dobrą opcją, ale są pewne wady. Jednym z nich jest to, że prawdopodobnie będziesz musiał wypełnić kilka formularzy, a następnie czekać kilka dni na decyzję w sprawie wniosku.
Przekonasz się również, że choć banki wydają się być otwarte na przedterminową spłatę osobistej pożyczki, może to nie zaoszczędzić Ci tak wiele, jak myślisz. Plan ratalny jest zazwyczaj skonstruowany w taki sposób, abyś spłacił pierwszą ratę odsetek i możesz być zszokowany tym, ile pieniędzy pozostało do spłaty, kiedy pytasz o rozliczenie kredytu.

Umowy dzierżawy z opcją zakupu

Najbardziej znani sprzedawcy samochodów oferują klientom transakcje sprzedaży ratalnej i pozostają popularną opcją. Będziesz musiał wpłacić kaucję – choć często można użyć pojazdu, którym chcesz handlować, aby ją pokryć – a następnie pożyczyć resztę potrzebnej Ci gotówki.
Podobnie jak w przypadku kredytu osobistego, przez określony czas będą Państwo dokonywać stałych miesięcznych spłat, jednak zgodnie z warunkami umowy HP, samochód nie będzie w rzeczywistości posiadał właściciela, dopóki nie dokonają Państwo ostatecznej spłaty.
Jedną z korzyści płynących z tego rodzaju finansowania jest jego elastyczność, a dobry dealer samochodów powinien być w stanie znaleźć przystępny plan ratalny i termin płatności, który będzie odpowiadał Twojej sytuacji. Stopy procentowe różnią się w zależności od czynników, takich jak ocena zdolności kredytowej oraz wysokość zaciąganych kredytów, ale często są konkurencyjne w stosunku do oprocentowania kredytów bankowych.

Zakupy na własny rachunek

Przewodnik po kosztach zakupu samochodu 3
Osobisty Zakup Kontraktu (PCP) jest bardziej skomplikowany niż inne opcje, ale jeśli chcesz utrzymać swoje miesięczne płatności na jak najniższym poziomie, może to być właściwe dla Ciebie.
Polega ona na wydzierżawieniu samochodu od dealera lub firmy finansowej na czas określony i płaceniu w tym czasie regularnych rat. Będą one obliczane na podstawie ceny samochodu pomniejszonej o wcześniej uzgodnioną gwarantowaną przyszłą wartość (GFV).
Pod koniec okresu PCP, można zapłacić GFV i przejąć prawo własności samochodu. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz zwrócić pojazd lub użyć go jako częściowej wymiany na nowszy model.
Jednym z czynników, na który należy zwrócić uwagę jest to, że na początku umowy trzeba będzie zgodzić się na limit przebiegu i trzymać się go, ponieważ podawana przez Państwa liczba zostanie wykorzystana do obliczenia zwykłej wartości brutto. Mimo to jest to opcja warta rozważenia dla samochodu rodzinnego lub pojazdu dla użytkowników biznesowych, którzy zrezygnowali z programów firmowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj