W ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy okazję spróbować tego, co naprawdę może zrobić zima, kiedy zdecyduje się zmienić na złośliwą, a jako że jesteśmy w Polsce, nieuchronnie nie byliśmy na to do końca przygotowani. Na szczęście, straszne warunki i mroźne temperatury były sygnałem alarmowym i zamiast jak zwykle podciągać kołdrę nad głowę, zrozumieliśmy, że ważne jest, aby przygotować się na najgorsze.
Każdy rozsądny kierowca rozumie potrzebę zimowego przygotowania swojego samochodu i być może największy obszar wzrostu zaobserwowano w sprzedaży opon zimowych. Takie było zainteresowanie, że dostawy zostały wyczerpane i dealerzy zaczęli zwiększać swoje zapasy w najbardziej popularnych rozmiarach i zalecają wczesne zamówienia.
Opony zimowe naprawdę działają i nie powinny być traktowane jako zbędny wydatek.

Są one wykonane z wyższej zawartości kauczuku naturalnego i krzemionki i nie twardnieją tak bardzo jak kauczuk syntetyczny w zwykłych oponach drogowych w niskich temperaturach.

W dzisiejszych czasach kosztownej niskoprofilowej gumy i drogich kół aluminiowych ma sens, jeśli jeździsz na wysokim przebiegu lub mieszkasz na obszarach wiejskich. Koszt zestawu standardowych kół stalowych i czterech opon zimowych może wydawać się wygórowany – i trzeba wziąć pod uwagę przechowywanie gdzie indziej, jeśli nie ma miejsca – ale nie będzie to koszt roczny, ponieważ, oczywiście, gdy jeden zestaw jest w drodze, drugi nie jest używany. Rozważmy to: MK5 VW Golf jest prawie dwa razy cięższy od Mk1 i prawdą jest, że najnowocześniejsze samochody mają trochę na wadze.
Dzięki temu opony mają o wiele więcej pracy do wykonania. Wielu producentów oferuje obecnie zimowe oferty na kompletne zestawy opon zimowych, a dostawcy opon mogą zaoszczędzić na kosztach. Firma oferuje 25% zniżki na okres do końca roku. Nie jest tajemnicą, że gdzie indziej w Europie, inne narody od dawna rozumieją potrzebę zimowych opon. W niektórych krajach obowiązkowy jest zestaw opon zimowych.
Jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chcesz bezawaryjnej zimy. Jeśli nie jesteś w stanie lub nie chcesz przeprowadzić niezbędnych kontroli opon i ciśnienia, płynu zapobiegającego zamarzaniu, dysz spryskiwacza ekranowego, oświetlenia i tym podobnych, wówczas dealerzy z przyjemnością zrobią to za Ciebie. Jeśli nie masz mechanicznego umysłu, jest to dobry pomysł i nie musi on kosztować dużo. Za „plan dziesięciopunktowy” możesz zapłacić około 35 zł za sprawdzenie Twojego samochodu przez profesjonalistę.
W dzisiejszych czasach prowadzenie samochodu jest drogim przedsięwzięciem, zwłaszcza gdy koszty rosną i wszyscy odczuwamy spadek, ale jaką cenę nakładamy na bezpieczeństwo na drodze? Opony zimowe i dobrze utrzymany samochód oznaczają bezpieczniejszą jazdę w złych warunkach i można nie pamiętać o cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj