Systemy CMS zwane również systemami zarządzania treścią w ostatnim czasie cieszą się bardzo duży zadowoleniem i z roku na rok stają się coraz to popularniejsze. Przede wszystkim ich popularność jest tak znacząca, dlatego że te systemy pozwalają na łatwe projektowanie i zarządzanie treścią naszych witryn, stron internetowych, wszelkiego rodzaju blogach. Strony takie można w bardzo przyjazny i intuicyjny sposób edytować, modyfikować czy też aktualizować. Nie potrzeba tutaj żadnych umiejętności programistycznych. Programowanie stron będzie naprawdę przyjemne. Ułatwi to prosty panel zarządzania, który umożliwi nam szybkie dodanie kilku postów czy też za jego pomocą dodamy zdjęcie naszego produktu do sklepu, czy też bloga. Systemy CMS również mogą być używane do prostych stron internetowych typu wizytówka firmy. Potrafią więc na stworzenie pięknych stron internetowych.

Systemy CMS również wpływają na pozycjonowanie naszej witryny w internecie. Istnieją systemy zarządzania treścią, które naprawdę warto zastosować, by zwiększyć wyszukiwanie naszej strony w pozycjach wyszukiwarki internetowej.

Musimy pamiętać, że roboty internetowe, które indeksują strony w sieci pod względem popularności, szczególnie zwracają uwagę na dobór odpowiednich słów kluczowych użytych w kodzie strony internetowej. Także szybkość ładowania się kodu danej witryny czy też bloga ma kluczowe znaczenie w pozycjonowaniu. Warto więc na to zwrócić uwagę.

FxDesign - Strony internetowe

System CMS a pozycjonowanie strony

Na rynku istnieje kilka systemów CMS, które świetnie współpracują z pozycjonowaniem. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego systemu do zarządzania treścią, by jeszcze przed jego wdrożeniem upewnić się, czy faktycznie będzie dostosowany jak najlepiej do pozycjonowania naszej witryny, Oczywiście po wdrożeniu systemu CMS, będziemy mogli go później zmienić na inny, jeśli okaże się dla nas nieodpowiedni. Jednak to już może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Najważniejszą cechą dobrego systemu CMS, który umożliwi nam trafne i szybkie pozycjonowanie jest tak zwany one seo-friendly, czyli system CMS przyjazny właśnie pozycjonowaniu.

WordPress, Joomla jako CMS przyjazny pozycjonowaniu

WordPress powstał w 2003 roku jako miejsce do założenia swojego bloga. Natomiast w późniejszych okresach został również dostosowany do tworzenia i zarządzania stron www, a także sklepów internetowych. Jest używany przez ludzi na całym świetni. Posiada dużą ilość motywów oraz narzędzi służących do projektowania stron internetowych.

FxDesign - Pozycjonowanie stron

System ten również jest uważany za one seo-friendly. I w tym wypadku zajmuje czołowe miejsce w tym rankingu. Co go wyróżnia wśród pozostałych systemów CMS? Przede wszystkim posiada bogatą ilość motywów, które bardzo szybko się ładują na stronie internetowej oraz posiadają mniejszą ilość kodu ładującego się na witrynie internetowej. Motywy są tak zoptymalizowane by ich ładowanie było jak najszybsze. Dlatego też zyskują dużą popularność wśród osób zwracających uwagę na pozycjonowanie swojej strony w sieci. Projektowanie stron jest tu łatwe i nie wymaga ogromnej wiedzy programistycznej czy też skończenia szkoły informatycznej. Możemy szybko i bardzo wygodnie tworzyć ładne strony internetowe, które będą zoptymalizowane pod kontem SEO.

WordPress posiada również odpowiednie wtyczki, dodatki, które zwiększają popularność strony w internecie. Umożliwią szybkie tworzenie meta tagów, sitemapy, a także przyjaznych adresów URL, optymalizowania grafik czy też linków kanonicznych.

Joomla to również popularny system zarządzenia treścią, który także ułatwia pozycjonowanie. Posiada narzędzia umożliwiające szybkie przeszukiwanie kluczowych słów treści przez roboty Google. Dlatego też mogą się one swobodnie poruszać w obrębie naszej witryny. Również linki są tutaj świetnie dostosowywane do wymagań SEO. Jednak tych narzędzi jest trochę mniej niż w poprzednim systemie do zarządzania treścią.

Oczywiście na rynku istnieją także inne systemy wspomagające tworzenie stron internetowych i ich zarządzanie zwracając przy tym uwagę na aspekty związane z pozycjonowaniem strony, które są istotne w SEO. Takimi systemami CMS są: PrestaShop, Magento itp., które najlepiej nadają się do prowadzenia sklepów internetowych w internecie.

Pozycjonowanie stron to kluczowy element, który na pewno ułatwią nam Systemy do zarządzania treścią cms.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj