wykres lajków

W dzisiejszych czasach media społecznościowe to prawdziwa potęga, z której możliwości warto korzystać przy promocji własnej marki i biznesu. Choć bez wątpienia social media to prawdziwa siła, to jednak warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, by z sukcesem prowadzić promocje np. na instagramowym profilu.

Niezbędne będzie także zapoznanie się z zasadami funkcjonowania portalu. Większe marki decydują się na outsourcing takich rzeczy do agencji reklamowych jednak w przypadku gdy dopiero zaczynamy warto samemu przysiąść do social mediów. Jeśli chodzi o Instagrama to liczne poradniki oraz ciekawostki możecie wyłapać na serwisie Instabaza.

Dobra strategia działań na Instagramie

Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania Instagrama, warto starannie opracować strategię, w oparciu o którą będzie budowany wizerunek marki w sieci. To właśnie na jej podstawie będą podejmowane dalsze kroki, promujące markę w social mediach. Budując strategię warto zacząć od zdefiniowania grupy docelowej, którą będzie adresatem wszystkich umieszczanych w sieci postów. Należy zadbać także o to, by były dostosowane do ich preferencji, oczekiwań i typowych zachowań.

Jednym z elementów budowania strategii, która pozwoli osiągnąć sukces, jest także zapoznanie się z konkurencją i analiza prowadzonych przez nich działań. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na to, które z nich przynoszą oczekiwane efekty, a które nie. Podążanie za aktualnymi trendami jest ważne aby zdobywać dużo instagram likes. Trendy są o tyle fajne, że sami możemy je modernizować i kreować. Wiele marek decyduje się na takie zabiegi i kupno instagram likes w celu napędzenia innych ludzi na wymyśloną koncepcje. Należy jednak podkreślić, że analiza konkurencji w żadnym wypadku nie może się opierać na kopiowaniu innych. Ich przynoszące sukcesy działania powinny być jedynie inspiracją, może nawet do stworzenia czegoś nowego i innowacyjnego.

Opracowanie dobrej strategii promującej markę do dopiero początek działań zmierzających do wypromowania jej w social mediach. Instagram. Facebook i inne media społecznościowe rozwijają się bardzo dynamicznie, o czym przy rozwoju i promocji marki należy pamiętać.

Poszukiwanie najlepszych hasztagów

Hasztagi to bardzo charakterystyczne elementy dla Instagrama, dzięki którym szybko i łatwo można znaleźć najbardziej interesujące nas posty. Bez nich prawdopodobieństwo tego, że ktoś trafi na dany profil jest naprawdę niewielka.

Możliwości Instagrama pozwalają na dodatnie do każdego postu maksymalnie 30 hasztagów (jeżeli będzie ich więcej, post zostanie opublikowany bez żadnego z nich), co jest wytaczającą ilością, pozwalającą na dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych odbiorców marki. Hasztagi są skuteczne wyłącznie w przypadkach, w których są dobrze dobrane do tematyki postu.

Odpowiednie narzędzia do tworzenia treści

Początki budowania wizerunku marki na Instagramie rzadko kiedy są proste, często wymagają nie tylko czasu i cierpliwości, ale również porządnego nakładu pracy. Bardzo ważna w tym przypadku jest kreatywność w tworzeniu postów – im są one ciekawsze, a treści bardziej przydatne, tym profil ma szansę przyciągnąć do siebie większe grono obserwatorów, co jest jednym z nadrzędnych celów przy promowaniu marki w social mediach. W przygotowywaniu treści, niezwykle pomocne mogą być narzędzia takie jak:

CANAVA.COM, gdzie znaleźć można całe mnóstwo zdjęć, czcionek czy gadżetów pozwalających na zbudowanie atrakcyjniejszej treści. Dodatkowo można skorzystać z wielu szablonów gotowych do publikacji na Instagramie postów;

INSTAQUOTE jest aplikacją na telefon, która jest w stanie każdy, nawet najbardziej banalny tekst przemienić na interesującą grafikę;

VIDEOCHANCE to aplikacja dla wszystkich tych, którzy mają zamiar promować swoją markę między innymi poprzez częste udostępnianie filmików. Nagranie nie mogą być dłuższe niż 30 sekund, jednak bez przeszkód można edytować je w dowolnym momencie;

OVER to telefoniczna aplikacja poprawiająca jakość i estetykę zdjęć, zanim zostaną opublikowane.

Ciekawe zdjęcia dobrej jakości

Promowanie marki na Instagramie wymaga ne tylko odpowiedniego podejścia to kwestii technicznych, ale również dbałości o to, by publikowane zdjęcia były ciekawe i przede wszystkim estetyczne. W tym przypadku jak najbardziej pożądaną cechą jest kreatywność, która pozwoli na wyróżnienie jednego konkretnego profilu spośród wszystkich innych jemu podobnych.

Dla zachowania estetyki zdjęć, warto przy ich obrabianiu przez cały czas korzystać z jednego, wcześniej wybranego filtra (można korzystać tu zarówno z filtrów oferowanych przez Instagram, jak i dowolnej aplikacji przeznaczonej do obróbki zdjęć). Dobre zdjęcie to już połowa sukcesu. Druga część to jego opis, spójny zarówno z treścią zdjęcia, jak i założeniami co do tego, w jaki sposób marka ma być postrzegana przez potencjalnych klientów.

Regularne analizy działań

Budowanie poztywnego wizerunku marki w social mediach jest zadaniem wymagającym nie tylko czasu i dużych nakładów pracy, ale także i kreatywności. Propwadząc różnego rodzaju działania promocyjne, warto je regularnie analizować oceniając, które z nich przynoszą oczekiwane rezultaty, a które nie. Analiza jest dobrym momentem na to, by w planie promocji wprowadzić zmiany, które będą korzystne dla kreowania wizerunku marki na Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj