young brunette woman in new car

Zakup nowego samochodu to ekscytujący, ale dość zniechęcający czas, a zakup używanego samochodu może jeszcze bardziej skomplikować sytuację, nie tylko dlatego, że obecnie jest tak wiele do wyboru! Podczas gdy mężczyźni są tradycyjnie uważani za głównych nabywców samochodów, faktem jest, że to właśnie kobiety mają wpływ na największy odsetek sprzedaży samochodów. Nie trzeba więc mówić, że kobiety generalnie wiedzą, czego chcą, jeśli chodzi o funkcjonalność samochodu.
Rynek samochodów używanych kwitnie, więc można dostać kilka wspaniałych ofert na samochody, które mają zaledwie kilka lat lub „prawie nowe”. Często najtrudniejszą częścią jest zawężenie wyboru.

Jakich funkcji potrzebujesz w samochodzie?

Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o zmianie obecnego samochodu jest zastanowienie się nad tym, które funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Interesuje Cię poziom mocy silnika, konie mechaniczne lub czas potrzebny do osiągnięcia prędkości od 0 do 60 km/h? A może ważniejsza jest wiedza, ile kilometrów przejechał, ile kosztuje i z jakim prawdopodobieństwem się zepsuje?
Zastanów się, do czego będziesz używać samochodu – na długie podróże (w tym przypadku ma znaczenie ilość przejechanych kilometrów), podróże służbowe (w tym przypadku potrzebujesz dużo miejsca) lub krótkie podróże po mieście (czy ważne będzie zastosowanie technologii stop/start)? Potrzebujesz dużo miejsca na zakupy lub dziecięce wózki?

Jeśli tak, możesz zawęzić wyszukiwanie do hatchbacków.

Lista jest nieco nieskończona i tylko Ty będziesz wiedziała, co jest ważne, a co nie.

Sporządzić notatkę

Proste zapisanie niektórych kluczowych funkcji, które musi mieć używany samochód może pomóc zawęzić wyszukiwanie znacznie. Być może widziałaś kilka samochodów zaparkowanych na drodze, które bardzo lubisz – zanotuj ich markę i model. A może jeden z Twoich znajomych prowadzi samochód, na temat którego chciałbyś uzyskać więcej informacji. Reklamy w czasopismach i telewizji są zawsze źródłem inspiracji, gdy myślisz o zakupie samochodu, więc zwróć na nie szczególną uwagę.
Teraz, kiedy już wiesz, czego potrzebujesz, a także jakiego typu samochód możesz zobaczyć możesz rozpocząć badania.

Badania samochodów!

Badanie samochodów używanych online jest o wiele łatwiejsze niż badanie zupełnie nowych modeli, nie tylko dlatego, że jest tak wiele opinii z pierwszej ręki dostępnych. Jest świetna strona, jeśli szukasz wiarygodnych recenzji właściciela – tutaj możesz uzyskać wspaniałe wyobrażenie o tym, jak to jest rzeczywiście posiadać wybrany model, jak również wgląd w te mało znane cechy, o których tylko właściciel wiedziałby.
Strony porównujące samochody są również doskonałym sposobem na porównanie listy kontrolnej „poszukiwanych funkcji” z wieloma podobnymi modelami, na przykład Audi A3 i Volkswagen Golf. Jaki samochód? Na swojej stronie internetowej ma fantastyczny widget porównań samochodów, który wyświetla wszystkie funkcje do trzech samochodów obok siebie. Tutaj można porównać funkcje takie jak specyfikacje, oceny NCAP i grupy ubezpieczeniowe na pierwszy rzut oka!

Czy twarzą w twarz, czy przez Internet?

Kompletny przewodnik dla kobiet, dotyczący zakupu samochodów używanych 3Jeśli chodzi o faktyczny zakup używanego samochodu po raz kolejny stajesz przed kilkoma możliwościami – czy kupić go online, czy offline, od prywatnego sprzedawcy, czy od sprzedawcy handlowego? Wiele osób sprzedaje teraz swoje samochody prywatnie, parkując je w znanych miejscach w mieście i pozostawiając swoje dane kontaktowe w oknie – jeśli zauważysz samochód, który chcesz, łatwo jest zorganizować przeglądanie po prostu dzwoniąc do właściciela i informując ich, że jesteś zainteresowany. Jeśli wolisz kupować u dealera samochodowego, często trudno jest ustalić, dokąd się udać. Tutaj Google jest Twoim przyjacielem. Wystarczy na przykład wpisać „Audi” lub „Volkswagen”, a następnie „used” i swoje rodzinne miasto, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich miejsc, w których można kupić lokalnie.
Zakup samochodu online nie jest tak straszny jak kiedyś i staje się coraz bardziej powszechny. Istnieje wiele stron, gdzie zarówno sprzedawcy prywatni, jak i handlowi mogą wystawiać swoje samochody na sprzedaż. Kiedy szukasz online nie bój się zadzwonić do właściciela i zadać jakieś dodatkowe pytania, które możesz mieć przed zorganizowaniem oglądania.

Niespodziewane zakupy


Prawie wszystkie duże grupy dealerów posiadają sekcję samochodów używanych na swojej stronie internetowej lub na swoim dziedzińcu. Korzyści z zakupu od nich oczywiście jest to, że masz siatkę bezpieczeństwa dużej organizacji, jeśli coś pójdzie źle, jak również możliwość uzyskania gwarancji na używane samochody.
Mnogość dostępnych informacji na temat samochodów używanych naprawdę odciąża od podejmowania „złych” lub „źle poinformowanych” decyzji. Jedyną rzeczą, jaka pozostaje do zrobienia, jest oczekiwanie na zabranie kilku z nich na jazdę próbną!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj