Słońce jest wspaniałą rzeczą. Bez niej ziemia byłaby zamarzniętą kulą skał pokrytą lodem i nikt z nas nie żyłby. Jest to jednak również bardzo niekorzystne dla naszej skóry. Ta gigantyczna kula podgrzanego gazu jest ostra na naszych cienkich warstwach skóry. Narażenie może powodować oparzenia słoneczne, uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych i raka skóry. Mimo to wielu z nas nie podejmuje odpowiednich kroków, aby cieszyć się korzyściami płynącymi ze słońca, a jednocześnie chronić się.

Większość ludzi wychodzi z domu bez ochrony przeciwsłonecznej

Nie jest to coś, co musisz zrobić tylko wtedy, gdy idziesz na basen, ale zawsze, gdy wychodzisz na słońce – czy ćwiczysz, pracujesz, czy bierzesz udział w imprezie. Najlepszym sposobem ochrony przed słońcem jest pozostawanie z dala od niego, zwłaszcza gdy jest ono najbardziej intensywne w środku dnia.

Jeśli musisz być poza domem, powinieneś nosić odzież chroniącą przed słońcem, taką jak koszule i kapelusze, które chronią skórę przed słońcem.

Czy jesteś bezpieczny na słońcu? 3Odzież przeciwsłoneczna jest jak pas bezpieczeństwa, a blokada przeciwsłoneczna jak poduszka powietrzna. Jeśli nie możesz nosić odzieży chroniącej przed słońcem, ważne jest, aby pokryć odkrytą skórę filtrem przeciwsłonecznym, który obejmuje obszary, o których często nie myślimy, takie jak wierzchołki naszych uszu, dłoni i stóp.

Środki ochrony przeciwsłonecznej i balsamy do opalania są popularnym wyborem. Można jednak popełnić wiele błędów podczas ich stosowania, co może prowadzić do poparzeń. Musisz upewnić się, że używasz odpowiedniej ilości i aplikujesz ją ponownie co dwie godziny. Na każdy centymetr kwadratowy odsłoniętej skóry należy stosować produkt ochrony przeciwsłonecznej w ilości dwóch miligramów. To mniej więcej to samo, co używanie jednej uncji filtru przeciwsłonecznego do przykrycia całego ciała dorosłej osoby.

Przy zbieraniu balsamu lub rozpylaniu ważne jest, aby wybrać taki, który chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Promienie UVA przenikają głęboko w głąb skóry, powodując starzenie się skóry, podczas gdy promienie UVB to krótsze fale, które powodują oparzenia słoneczne. Nie chcesz być narażony na żadne z tych czynników. Jeśli to możliwe, stosuj krem przeciwsłoneczny zamiast balsamów przeciwsłonecznych. Blokada przeciwsłoneczna jest najlepszym ogólnym środkiem ochronnym, ponieważ zawiera fizyczną blokadę przeciwsłoneczną, taką jak cynk lub tytan. Produkty ochrony przeciwsłonecznej zawierają zazwyczaj tylko związki, które pochłaniają promienie słoneczne.

Należy również zwrócić uwagę na poziom ochrony przeciwsłonecznej (SPF) i wiedzieć, co oznacza SPF. SPF to ogólna skala określająca, ile promieni słonecznych dociera do skóry po zastosowaniu. Wyższy SPF pozwala na dotarcie do skóry mniejszej ilości promieni słonecznych. Należy pamiętać, że zwiększenie liczby SPF nie oznacza, że będzie to trwało dłużej i że zawsze powinniśmy ponownie aplikować co dwie godziny lub krócej.

Ochrona przeciwsłoneczna nie jest uniwersalna.

Wiedz, jak wrażliwa na słońce jest Twoja skóra podczas stosowania metody ochronnej. Możesz zażywać leki lub cierpieć na schorzenie, które zwiększa ryzyko oparzeń skóry. Ludzie wrażliwi na słońce często opalają się szybko lub mocno. Zawsze najlepiej jest porozmawiać z dermatologiem, aby określić ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na słońce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj