WordPress jest popularnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Możesz w nim stworzyć prostego bloga na podstawie gotowych szablonów i motywów albo zaawansowaną stronę na wysokim poziomie. Aby ją utworzyć, potrzebna jest konkretna wiedza i umiejętności, a to wszystko posiada WordPress specjalista, który jest ekspertem w tej dziedzinie. Czym właściwie zajmuje się taka osoba i co należy do jej zadań?

WordPress specjalista – kto to jest?

WordPress specjalista to przede wszystkim osoba posiadająca bogatą wiedzę, doświadczenie, a także, co najważniejsze – portfolio. Ktoś, kto specjalizuje się w tej dziedzinie, powinien znać system WordPress i posiadać szeroką wiedzę na ten temat. To ekspert wielozadaniowy, co wiąże się z tym, że jest programistą, copywriterem, analitykiem, sprzedawcą, a nawet marketingowcem. Utworzenie prostej strony i wybranie motywu to z pewnością łatwe zadania dla każdego, kto kiedykolwiek miał do czynienia z WordPress. Jednak, jeśli ktoś od swojej strony oczekuje znacznie więcej niż ładny szablon, to koniecznie powinien zatrudnić WordPress specjalistę. Powierzając swoją stronę w ręce fachowca, możesz być pewny, że Twoja strona będzie wykonana profesjonalnie, czytelnie i przyciągnie nowych użytkowników.

WordPress specjalista powinien też znać podstawy programowania. Dzięki temu nie będzie korzystać wyłącznie z gotowych wtyczek. Wdroży rozwiązania, które będą miały wpływ na funkcjonalność i estetykę witryny. Niezależnie od tego, czy jest to wizytówka firmy, czy rozbudowany e-commerce, warto znać język HTML.

Kim jest WordPress specjalista? 3

Jakie zadania należą do WordPress specjalisty?

WordPress specjalista, jak każdy inny zawód ma wyznaczone zadania, które znajdują się w jego zakresie obowiązków. Czym tak właściwie zajmuje się taki fachowiec?

  • optymalizacją czasu ładowania – proces optymalizacji jest bardzo ważny, ponieważ długi czas oczekiwania na załadowanie strony może zirytować użytkownika i negatywnie wpłynąć na odbiór Twojej strony. Taka osoba szybko się zniechęci i postanowi wówczas skorzystać z innej witryny,
  • bezpieczeństwem strony internetowej – specjalista powinien starannie i na bieżąco kontrolować konfiguracje WordPress wraz z wszystkimi wtyczkami oraz dodatkami, które zostały zainstalowane. Bieżąca aktualizacja, zdecydowanie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo systemowi. Aby uniknąć niechcianych ataków botów, ekspert zabezpieczy stronę, odpowiednim certyfikatem,
  • konfiguracją analityki internetowej – witryna powinna być stale monitorowana oraz ulepszana. Specjalista WordPress może połączyć stronę z przydatnymi narzędziami do analizy zachowań użytkowników, które pomogą sprawdzić, jak odbiorcy korzystają ze strony, ile spędzają na niej czasu i czy strona jest dla nich czytelna. Może również zainstalować bezpieczne i przydatne wtyczki, które nie będą obciążać Twojego serwisu,

Jeżeli znasz WordPressa od podszewki, a powyższe zadania nie są Ci obce, to koniecznie aplikuj na stanowisko WordPress developera w Digital Team. Na tym stanowisku będziesz mógł pochwalić się swoją wiedzą na temat HTML, CSS, SQL, a także innych języków programowania. Dodatkowo dostaniesz możliwość rozwijania swoich umiejętności, dzięki pracy w zespole i szkoleniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj