Styl, więc kierunek rozwoju artykułu na rynku, przeważnie pochodzi z konieczności klientów, lecz również technicznych możliwości produkcji. Na rynku komputerów PC i elektroniki użytkowej od lat zauważalny jest postęp oraz promocja tzw. narzędzi mobilnych. Era tradycyjnych komputerów biurkowych, natomiast chociaż ich przewagi na rynku ostatecznie przeszła do historii. Teraz przede wszystkim liczy się mobilność. Pod tymże pojęciem mieści się nie jedynie zdolność do pracy bez trwałego „podłączenia” do gniazdka elektrycznego, lecz przede wszystkim użyteczność (gabaryty oraz masa) i długość czasu pracy na baterii.

Co to jest ultrabook?

Ultrabook to grupa laptopów określona poprzez spółkę Intel, natomiast jakiej nazwa wychodzi od słów „ultramobilny” oraz „notebook”. W założeniu ultrabooki to mobilne urządzenia pracy, jakie są energooszczędne, mało ważą oraz mają minimalną grubość, lecz obniżka gabarytów nie może przenosić się kosztem efektywności. Wraz z postępem nowoczesnych metod oraz pojawianiem się jeszcze bardziej „kompaktowych” elementów, na półkach sklepowych obok biznesowych ultrabooków wylądowały także maszyny dla graczy i powszechne typy do wykorzystań domowych. Wszelkie muszą jednakże spełniać określony zestaw właściwości.

Czym różni się ultrabook od zwykłego laptopa?

Każdy, kto mniej bądź bardziej dokładnie obserwuje style techniczne, na pewno zobaczył, iż większość wytwórców urządzeń przenośnych wykorzystuje podstawę maksymalizacji ergonomiczności przy równoczesnej minimalizacji rozmiarów. Znaczy to, iż niezwykle nowoczesne sprzęty są natychmiastowe, efektywne oraz wielozadaniowe, natomiast jednocześnie niewielkie oraz lekkie. Tak także można generalnie określić ultrabooki. Od laptopów różnią się przede wszystkim nowoczesnym wyglądem – cienkie oraz smukłe, wyglądają jak eleganckie teczki biurowe.

Czy należałoby zakupić ultrabooka?

Ultrabook to odpowiednie wyjście dla ludzi dużo podróżujących z komputerem oraz pracujących w terenie. Są lekkie, delikatne oraz wygodne. Ich użyteczność w zupełności starcza do chociażby bardziej zwiększonych prac biurowych, natomiast tymże bardziej do wypoczynku przy filmie w dużej rozdzielczości. Z owego względu ultrabooki są jeszcze powszechniejsze pośród ludzi interesu, dziennikarzy, „wolnych strzelców” oraz studentów. Owa grupa laptopów nie nadaje się za to szczególnie dla graczy, zwłaszcza gdy chodzi o najnowocześniejsze, bardziej wymagające tytuły.

Laptop lub ultrabook – co wybrać?

Tak rzeczywiście wszystko zależy od owego, do czego potrzebujesz sprzętu oraz w jakich warunkach będziesz z niego korzystać. Należy pamiętać, iż ultrabooki są zazwyczaj zdecydowanie mniejsze, zatem bez specjalnego ekranu oglądanie na nich filmów nie jest zbyt wygodne. Niejednokrotnie to także ich dyski nie mają zbyt dużej zawartości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj