Dobór odpowiednich narzędzi informatycznych to jeden z kluczowych aspektów, wpływający na potencjał biznesowy całego przedsiębiorstwa. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku średnich i dużych organizacji, których pracownicy każdego dnia realizują szereg czasochłonnych procesów wewnętrznych firmy, związanych m.in. z zarządzaniem finansami, kadrami czy sprzedażą. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kluczowe funkcjonalności programów ERP wiodących polskich marek.

Program ERP usprawnia obsługę procesów kadrowo-płacowych przedsiębiorstwa

Zaawansowane aplikacje ERP zapewniają nieocenione wsparcie pracownikom działu kadr, którzy podejmują się na co dzień zadań związanych z obsługą zatrudnionych. Oprogramowanie pomaga m.in. w organizacji okresu urlopowego – osoby uprawnione zyskują dostęp do przesyłanych przez zespół wniosków o dzień wolny, dopasowując harmonogram w taki sposób, aby uniknąć ewentualnej dezorganizacji w obrębie działów firmy.

Narzędzie to usprawnia także podpisywanie dokumentów kadrowych, takich jak umowy czy aneksy. Przedsiębiorcy mogą całkowicie zrezygnować z prowadzenia papierowego archiwum dokumentów pracowniczych, decydując się na wdrożenie specjalnych e-teczek.

Jak usprawnić obsługę procesu sprzedaży z programem ERP?

Nowoczesne programy ERP to praktyczne narzędzia, które umożliwiają sprawne zarządzanie nawet najbardziej rozległą siecią sprzedaży, zwiększając tym samym wydajność przetwarzania firmowych danych. Dzięki digitalizacji czasochłonnych procesów możesz prowadzić wygodną ewidencję umów sprzedaży oraz zamówień klientów, automatycznie dostarczając im faktury drogą elektroniczną.

Co równie ważne, program ERP teta.unit4.com/pl/rozwiazania/erp-oraz-planowanie-finansowe pozwala na modyfikowanie warunków handlowych – przedsiębiorca zyskuje dostęp do mechanizmu definiowania cenników oraz tabel rabatowych.

Sporym udogodnieniem jest także możliwość dwukierunkowej komunikacji z bankami, m.in. za pomocą połączenia online na zasadzie WebService lub w ramach wymiany plikowej.

Nowoczesne programy ERP pozwalają na samoobsługę pracowniczą

Producenci oferują programy ERP, które dostępne są dla wszystkich zatrudnionych za pomocą wygodnej wersji na urządzenia mobilne. Oprogramowanie może zostać uruchomione na komputerze, tablecie czy smartfonie z każdego miejsca i o dowolnej porze.

Pracownicy zyskują wgląd w kluczowe dane dotyczące comiesięcznych wynagrodzeń, gdzie mogą oni  samodzielne aktualizować swój rachunek bankowy. Co więcej, za pomocą programu zatrudnieni sprawdzą swój harmonogram pracy, wnioskując jednocześnie o ewentualny dzień wolny czy odbiór wyrobionych nadgodzin.

Programy ERP obsługują także mobilny podpis kwalifikowany, który pozwoli Twoim pracownikom na sprawne uzupełnianie dokumentów firmowych drogą online.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem programu ERP w Twojej firmie? Wybierz oprogramowanie od Unit4

Oprogramowanie Teta marki Unit4 to zaawansowany program ERP, który efektywnie wesprze Twój zespół w codziennych obowiązkach. Aplikacja dedykowana jest firmom z różnorodnych branż, zarówno przedsiębiorstwom handlowym, jak i działalnościom usługowym czy instytucjom publicznym. Odwiedź stronę internetową dostawcy i skontaktuj się z doradcą, który szczegółowo odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Źródło: https://teta.unit4.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj