Pewne przyzwyczajenia są instynktowne: pocierasz usta, aby rozłożyć szminkę i nakładasz perfumy na nadgarstki i szyję… prawda?

Choć nie chcemy powiedzieć, że wszyscy żyliśmy kłamstwem, to ostatnie nie jest do końca poprawne. Okazuje się, że nie ma prawdziwej nauki, dlaczego przez te wszystkie lata spryskiwaliśmy punkty pulsujące perfumami.

Czy możecie mnie teraz poczuć?

Wszyscy pryskamy perfumy w niewłaściwych miejscach 3Spryskiwanie nadgarstków i szyi jest tradycją i ma niewielki lub żaden wpływ na zapach lub intensywność perfum – mówi chemik kosmetyczny. Tradycyjne przekonanie jest takie, że punkty pulsu to miejsca, w których ciało generuje dodatkowe ciepło, co może wzmocnić zapach. Nie ma na to dowodów.

Według niego ciepło może zwiększyć lotność składników w perfumach, prowadząc do szybszego odparowania cząsteczek i ich silniejszego rozerwania. Ale to się zatrzymuje tylko wtedy, gdy skóra w punktach tętna jest gorętsza niż gdzie indziej na ciele – i jak wyjaśnia kardiolog, tak w rzeczywistości nie jest.

Czujesz swój puls tam, gdzie jest on dość powierzchowny, ale temperatura ciała jest dość regulowana, co oznacza, że nawet jeśli żyły mogą być blisko powierzchni skóry przy nadgarstkach, rzeczywista temperatura skóry nie będzie się zmieniać.

Zapach przeszłości.

Wszyscy nakładamy perfumy w nieprawidłowych miejscach.

Praktyka spryskiwania nadgarstków i szyi pojawiła się na początku XIX wieku, zanim rozpylacze (mechanizmy rozpylające butelki perfum) były powszechne. Perfumy wtedy były bardzo skoncentrowane i przyszły w butelkach z kryształowymi zatyczkami, więc kobiety wycierały zatyczki na nadgarstkach, a następnie pocierały i nadgarstki za uszami. Ze względu na strukturę tych ciężkich nut perfumowych, zapachy były na tyle bogate, że zapach odrywał się od ich ciała. Ale tak było wtedy i tak jest teraz.

Dzisiejsze aerozole.

Perfumy mają strukturę górną, środkową i dolną. Poczujesz zapach najlepszych nut – zazwyczaj cytrusowych i kwiatowych – po raz pierwszy. Potem znikają po kilku minutach, zaś kwiatowe, owocowe i zielone nuty utrzymują się przez kilka godzin. Nuty bazowe – piżma i sosny zawieszone wokół i odparowują na długo.

Ogólnie rzecz biorąc, perfumy o wyższym stężeniu oleju mają silniejszy zapach. Olejki eteryczne mają najwyższe stężenie, a następnie wody perfumowane, a następnie wody toaletowe (im wyższe stężenie, tym droższe). Zazwyczaj produkty w sprayu mają więcej topowych nut, podczas gdy zapachy i balsamy w rolkach trwają dłużej, ale mają mniej intensywne zapachy.

Aby jak najlepiej wykorzystać dzisiejsze perfumy, zalecamy rozpylanie perfum na wierzchołek przedramienia, gdzie złapie powietrze lub na włosy i kołnierz koszuli, jeśli chcesz, aby były naprawdę wytrzymałe. Ludzie po prostu biorą atomizer, umieszczają go naprawdę blisko nadgarstka i dają odrobinę na koszulę. Mają nadzieję, że magicznie, bo to gorące miejsce, to będzie jak piec dmuchający powietrzem, ale tak się nie dzieje.

Rzeczywistość: Lepiej jest spryskać włosy i tkaniny, ponieważ oleje toną w strukturze włókien i trwają dłużej, aby odparować. Wystarczy ostrożnie spryskać na jedwab i inne delikatne tkaniny – to jeden obszar. Należy trzymać się swojego pierwszego instynktu.

Podczas aplikowania perfum na punkty tętna może mieć sens z najwcześniejszego wydobycia zapachu, nie ma prawdziwej nauki, która mówi, że rozpylanie go na szyję i nadgarstek wzmocni zapach. Na szczęście dzisiejsze formuły są na tyle zaawansowane, że perfumy i tak się „podniosą” (dzięki czemu ludzie będą mogli je poczuć), a gdzie je nakładasz, nie będzie to miało większego znaczenia. Spróbuj opryskać przedramię, ubranie lub włosy, jeśli naprawdę chcesz, aby ludzie poczuli zapach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj