utrata wagi z technologią

Nowe technologie i badania ułatwiają niż kiedykolwiek wcześniej utratę tkanki tłuszczowej. Dowiedz się, jak te postępy układają się w stosunku do ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety.

Nauka przeszła długą drogę i nadal robi to co roku. I chociaż jesteśmy kompletnymi zwolennikami zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych, jest to również rodzaj zabawy, aby spojrzeć na skróty do utraty tłuszczu i związane z tym korzyści, które naukowcy znajdują, testują i próbując wprowadzić na rynek.

Rozwijając najnowocześniejszą technologię, identyfikując geny i białka oraz ponownie stosując od dawna utrzymywane przekonania w nowy sposób, naukowcy (rzekomo, podobno) pracują nad sposobami stopienia funtów, cali i kalorii.

Pigułki naśladujące trawienie

Jeśli twoje ciało uważa, że coś konsumuje, nawet jeśli tak nie jest, może to zapoczątkować proces trawienia, kiedy niekoniecznie jest to konieczne, według nowych badań Instytutu Salka opublikowanych w czasopiśmie Nature Medicine. Może to prowadzić do większego spalania tłuszczu i wkrótce będziemy w stanie osiągnąć ten metaboliczny impuls w postaci kapsułki. Co ciekawe, technologia pigułek jest również sformułowana tak, aby pozostawała tylko w jelitach w celu kontrolowania skutków ubocznych. Oto jak to działa: „Ta pigułka jest jak wyimaginowany posiłek”, mówi autor badania Ronald Evans, dyrektor Laboratorium Ekspresji Genu Salka. „Wysyła te same sygnały, które normalnie mają miejsce, gdy zjadasz dużo jedzenia, więc ciało zaczyna oczyszczać przestrzeń, aby ją przechować. Ale nie ma kalorii ani zmiany apetytu”.

Badanie zostało przeprowadzone na myszach, ale efekty działania leku (zwanego feksaraminą) były szeroko rozpowszechnione i nie ograniczały się do utraty wagi. Wraz ze zwiększonym spalaniem tłuszczu, pigułki również ograniczyć przyrost masy ciała, kontrolowany poziom cukru we krwi i zmniejszony zły cholesterol i zapalenie w organizmie.

Trening w butelce

Jeśli czasem boisz wybrać się na bieżnię lub pojechać na zajęcia jogi, znany twórca słodyczy Nestlé zna twój ból. W rzeczywistości, starają się butelkować ćwiczenia dla konsumentów w Instytucie Nauk o Zdrowiu Nestlé. To mistyczne laboratorium znajduje się gdzieś na mistycznych wzgórzach Szwajcarii, gdzie, jak się wydaje, naukowcy pracują nad dziwnymi, wymarzonymi technologiami odchudzania. Naukowcy rzekomo zidentyfikowali enzym, który reguluje metabolizm, jeśli stymuluje się go związkiem zwanym C13. I myślą, że może to być bramą do opracowania napoju topiącego tłuszcze z takimi samymi efektami treningu.

Supresja genów i niekończące się tłuste pokarmy?

„Wyobraź sobie, że możesz zażyć tabletkę, która pozwoli Ci zjeść wszystkie lody, ciasteczka i ciasteczka, które chciałeś – bez przybierania na wadze” – mówią (kusząco) naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

W badaniu z robakami, naukowcy znaleźli gen, który tłumi otyłość w warunkach laboratoryjnych. Znaleźli oni pewne robaki z genetycznymi mutacjami prowadzącymi do nadpobudliwego genu SKN-1, które mogłyby obniżyć zachodnioeuropejską dietę o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru (napoje gazowane, frytki, hamburgery i słodycze) bez przybierania na wadze.  Firmy farmaceutyczne już opracowują leki, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla Nrf2, które mogą spowodować detoksykację ciała i naprawę uszkodzeń komórek. Teraz jednak wzrost funkcji białka jest związany z agresywnymi nowotworami, więc istnieje wiele zagrożeń związanych z tym zjawiskiem…. ale to ciekawe wczesne badania nad marzeniem o pigułce na walkę z otyłością.

Kamizelka lodowa

Być może słyszałeś o epickiej diecie Michaela Phelpsa podczas Olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Według źródeł, przyjmował ponad 12 000 kalorii dziennie, aby zasilić swoje sesje na basenie. Zafascynowany i zdezorientowany zdolnością Phelpsa do spożywania pięciu razy więcej kalorii niż przeciętny Amerykanin i nie przybiera na wadze – na przykład, bieganie maratonu spala tylko około 2500 kalorii – przyjrzał się temu naukowiec Ray Cronise. Ponieważ był zaznajomiony z transferem ciepła i wpływem zimna na metabolizm z jego pracy w przestrzeni, natknął się na odkrycie: Phelps spalał kalorie po prostu zanurzając się w chłodnej wodzie na kilka godzin dziennie. Aby sprawdzić swoją teorię, ponieważ od lat próbował schudnąć, Cronise rozpoczął rutynę brania zimnych pryszniców i chodzenia na bezkoszulowe spacery zimą. W ciągu sześciu tygodni stracił prawie 27 funtów. Teraz studiuje tę naukę.

Artykuł powstał przy współpracy z Planetafit.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj