O tym jaki typ systemu alarmowego wybierzemy decydują względy związane z wymaganiami jakie chcemy postawić przed systemem w miejscu instalacji. Przy analizowaniu bezprzewodowej instalacji alarmowej warto pamiętać, że są to rozwiązania łatwe w instalacji i rozbudowie, redukujące koszty okablowania, a także mobilne i proste do przeniesienia na przykład w wypadku przeprowadzki.

Czy warto wybrać bezprzewodowy system alarmowy i jak zabezpieczyć swój dom?

Alarm to jedno z najważniejszych zabezpieczeń w naszych domach czy firmach. Dzięki niemu możemy otrzymać ostrzeżenie o próbie włamania lub innym zagrożeniu, co pozwala nam na szybką reakcję i minimalizowanie szkód. W takiej sytuacji wybór odpowiedniego systemu alarmowego jest niezwykle istotny. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań jest alarm bezprzewodowy, który oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych systemów przewodowych. W tym artykule omówimy, dlaczego warto wybrać bezprzewodowy alarm i jakie korzyści z tego wynikają dla naszego bezpieczeństwa. Zobaczymy również, jakie są najważniejsze cechy i funkcje, które system alarmowy powinien posiadać oraz jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze najlepszego rozwiązania.

Co jest ważne przy wyborze systemu alarmowego?

Podczas podejmowania decyzji warto uwzględnić kilka czynników takich jak:

  • rodzaj i wielkość nieruchomości, którą chcemy zabezpieczyć
  • nasze potrzeby i oczekiwania co do funkcjonalności systemu (np. zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą, monitoring wizyjny, ochrona przed zalaniem, wybuchem gazu, dodatkowe funkcje smart, błyskawiczne powiadomienia na telefon o zagrożeniu, sterowanie poprzez dedykowaną aplikację)
  • jakość, niezawodność oraz certyfikacja urządzeń przez producenta
  • koszty zakupu i instalacji systemu, a także koszty utrzymania i serwisowania
  • możliwość rozbudowy i dostosowania systemu do naszych potrzeb w przyszłości.

Wybór odpowiedniego alarmu bezprzewodowego może być trudny, ponieważ na rynku jest wiele różnych modeli i marek. Aby dokonać właściwego wyboru, wybierając alarm do domu, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, należy określić, jakie funkcjonalności system ma posiadać i które są dla nas najważniejsze. Po drugie, warto zwrócić uwagę na łatwość zainstalowania systemu i jego obsługi. Koniecznie sprawdź dostępność różnych opcji sterowania np. piloty zdalnego sterowania, klawiatury z wyświetlaczem LCD czy aplikacja do sterowania systemem. Również sprawdź czy interfejs użytkownika jest intuicyjny i czy obsługa urządzeń nie sprawia problemów – przykładowo – obsługiwanie klawiatury, uzbrajanie i rozbrajanie systemu, nadawanie uprawnień dla użytkowników. Po trzecie, warto porównać parametry techniczne różnych rodzajów alarmów. Jaka jest żywotność baterii w urządzeniach? Czy zasięg detekcji czujnika nam odpowiada, czy bezprzewodowy czujnik ruchu działa przy ograniczonym oświetleniu? Czy alarm bezprzewodowy posiada funkcję powiadamiania o zagrożeniu, na przykład wysyłając powiadomienie na nasz telefon? Dodatkowo sprawdź dostępność funkcji SMART, aby ułatwić swoje codzienne funkcjonowanie w domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bezprzewodowego systemu alarmowego? Porady dla użytkowników. 5

Alarm bezprzewodowy — z czego się składa i jak dobrać zestaw alarmowy do domu?

W skład systemu bezpieczeństwa wchodzą: centrala alarmowa, różnorodne czujniki (czujnik dymu, czadu, czujnik ruchu, czujnik otwarcia drzwi, zalania czy zbicia szyby), syreny zewnętrzne i wewnętrzne, klawiatury czy moduły wykonawcze. Dodatkowo w przypadku rozwiązań proponowanych na przykład przez Jablotron 100+ możliwe jest pełne zintegrowanie kamer Jablotron – czyli monitoringu wizyjnego – w jednym systemie, zarządzanym zdalnie przez aplikację MyJablotron. Przy wyborze systemu alarmowego również sprawdź dostępność dodatkowych funkcji i unikalnych elementów systemu alarmowego, na przykład czy da się sterować systemem alarmowym z poziomu telefonu, czy istnieje możliwość zainstalowania systemu, a następnie rozbudowania go o dodatkowe czujki, lub czy na przykład system alarmowy pozwala na połączenie telefoniczne lub wiadomości sms z błyskawicznym powiadomieniem o zagrożeniu. Wszystkie elementy alarmu powinny być odpowiednio dobrane i zaprogramowane, tak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo. Dlatego zawsze należy skorzystać z pomocy certyfikowanego specjalisty i wybierać produkty renomowanych producentów.

Wybierz bezprzewodowy system alarmowy i ciesz się bezpieczeństwem!

Alarm bezprzewodowy to rozwiązanie, które działa w oparciu o komunikację radiową, wykorzystując moduły radiowe. Alarm bezprzewodowy jest prosty w instalacji i nie wymaga okablowania do poszczególnych urządzeń systemu. Jedynie centrala sterująca musi być podłączona do zasilania 230V. Na polskim rynku dostępnych jest wiele marek alarmów bezprzewodowych. Należą do nich m.in. Jablotron, Visonic, Satel, czy Paradox. Każda z marek oferuje systemy alarmowe o różnych funkcjonalnościach i możliwościach. W przypadku systemów Jablotron 100+ można na przykład dowolnie łączyć i rozbudowywać instalację w oparciu o urządzenia bezprzewodowe jak i przewodowe, tworząc w ten sposób bardzo zaawansowane rozwiązania hybrydowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bezprzewodowego systemu alarmowego? Porady dla użytkowników. 6

Chcesz zainstalować inteligentny, bezprzewodowy system alarmowy? Zobacz, który będzie najlepszy.

Firmy oferujące bezprzewodowe systemy alarmowe bardzo często poza podstawową ochroną przed włamaniem i kradzieżą, posiadają ofertę systemu alarmowego wyposażonego w funkcje SMART. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest alarm bezprzewodowy Jablotron 100+, o którym już wcześniej wspomnieliśmy. System ten oferuje wiele funkcjonalności, działa niezawodnie, stabilnie i jest certyfikowany. JABLOTRON 100+ jest jedną z propozycji inteligentnych systemów alarmowych, ponieważ posiada podstawowy system alarmowy z możliwością rozbudowy domowego systemu o funkcje automatyki budynkowej Smart Home (sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, nawadnianiem ogrodu, klimatyzacją czy automatycznym otwieraniem bramy). System alarmowy Jablotron 100+ gwarantuje zdalną obsługę i zarządzanie całym systemem poprzez aplikację MyJABLOTRON z poziomu telefonu, tabletu, smartwatcha czy przeglądarki internetowej. To pozwala na monitorowanie stanu systemu bezpieczeństwa oraz umożliwia sterowanie systemem, nawet gdy jesteśmy poza domem. W razie wykrycia niebezpieczeństwa system automatycznie wysyła powiadomienie na nasz telefon lub do wskazanej Agencji Ochrony. Użytkownik może również zdalnie wywołać zrobienie zdjęcia danego pomieszczenia i zobaczyć je w aplikacji lub online przeglądać obraz z kamer Jablotron.

Ochrona nie tylko przed włamaniem i kradzieżą.

Jablotron 100+ oferuje również wiele rozwiązań związanych z ochroną środowiskową. Jednym z nich jest bezprzewodowa czujka dymu i temperatury, która niebezpieczeństwo natychmiastowo zasygnalizuje alarmem. Dzięki temu można uniknąć zagrożenia dla zdrowia i życia, a także zapobiec ewentualnym stratom materialnym. Jablotron 100+ pozwala również rozbudować swój bezprzewodowy system o takie elementy jak czujka gazu, która jest w stanie rozpoznać wycieki takich substancji jak gaz ziemny, propan i butan. Wówczas system natychmiast uruchamia alarm, zamyka dopływ gazu i uruchamia wentylację. W podobny sposób działa czujka zalania, która rejestruje wyciek wody, a system zamyka główny zawór, dzięki czemu można uniknąć większych szkód.

Podsumowując, przy wyborze systemu alarmowego warto zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania, a wtedy decyzja i zainstalowanie systemu alarmowego staną się proste! Warto też pamiętać o tym, że niezależnie od wyboru domowego systemu alarmowego istotne jest jego prawidłowe użytkowanie, regularne przeglądy oraz konserwacja. Rozważając wszystkie omawiane wcześniej parametry z pewnością łatwiej będzie wybrać rozwiązanie do stworzenia domowego systemu alarmowego, odpowiadającego Twoim potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj