Każdy z nas użytkuje smartfon w inny sposób i też dlatego każdy potrzebuje innego etui, które pozwoli używać telefon w różnych warunkach i w nieco inny sposób. Poznaj opcje różnych case’ów na smartfony i zdecyduj, jaki pokrowiec okaże się najbardziej praktyczny w Twoim przypadku.

Etui, które coś o Tobie mówi

Pomimo że podstawową funkcją każdego etui na telefon jest ochrona urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, to pełni ono jeszcze inne funkcje. Po pierwsze – nierzadko rozszerza funkcjonalność telefonu, np. poprzez zapewnienie wodoodporności. Po drugie – dzięki zastosowanemu designowi również stanowi wizytówkę użytkownika. Wystarczy wyobrazić sobie, że ten sam model telefonu posiadają biznesmen i nastolatek – mimo wszystko różnią się wyglądem, prawda?

Wybierz design swojego case’a

Na każdy model smartfona dostępnych jest dziesiątki różnych rodzajów etui. Różnią się się od siebie materiałami, z których są wykonane, kolorystyką, wzorami czy wreszcie samym designem. Wszystko po to, by każdy znalazł odpowiedni case, który wpisze się w jego gust, ale również będzie dobrą wizytówką w środowisku, w którym właściciel telefonu się obraca.

  • Etui biznesowe – najczęściej pokrowiec z klapką wykonany ze skóry lub eko-skóry. Dobrze pasuje do garnituru czy skórzanego nesesera. Trudno wyobrazić sobie, by w środowisku bogatych biznesmenów czy polityków użytkować kolorowe, wzorzyste etui z silikonu.
  • Etui dla młodzieży – najczęściej silikonowe, posiada kolorowe nadruki oraz inne elementy, takie jak odstające uszy czy łapki. Młodzież i dzieci wyrażają takim casem swój charakter, dlatego ich wybór jest wręcz ogromny.

Na przykładzie tych dwóch skrajnych obrazów doskonale widać, że wybór etui jest dyktowany również tym, by wyrazić swój charakter lub podkreślić status.

Etui na różne warunki

Smartfony i aplikacje, które obsługują, dają olbrzymie możliwości i mają niezwykle szerokie zastosowanie. Wystarczy wspomnieć o nagrywaniu filmów czy tworzeniu różnych innych multimediów, nawigacji samochodowej czy wreszcie monitorowaniu osiągnięć sportowych. Biorąc pod uwagę niemal nieograniczone możliwości telefonów, musimy pamiętać o tym, że czasami jesteśmy zmuszeni używać ich w różnych warunkach pogodowych czy terenowych. To również ma znaczenie przy wyborze etui.

  • Lubisz sporty terenowe? Nagrywasz filmy z jazdy rowerem po górskich trasach? Wybierz etui z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które stanowi istną twierdzę dla Twojego smartfona.
  • Kręcisz filmy pod wodą podczas wakacji? Nie obejdziesz się bez wodoszczelnego etui, dzięki któremu nagrasz niezapomniane wideo lub zrobisz zdjęcia podczas nurkowania lub spływów kajakowych.
  • Jesteś aktywny fizycznie? Zapewne monitorujesz swoje osiągnięcia i korzystasz z różnych aplikacji sportowych. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się u Ciebie case na ramię, dzięki któremu telefon nie będzie przeszkadzał Ci podczas biegania czy jazdy na rowerze.
  • Nosisz dokumenty zawsze przy sobie? Wybierz skórzany pokrowiec z kieszonkami na karty kredytowe i dokumenty. Dzięki niemu będziesz mieć wszystko pod ręką.

Jeśli inwestujesz w smartfon kilka tysięcy złotych, warto zadbać o to, by móc korzystać z niego bezpiecznie i bez żadnych ograniczeń. Zapewnić może to jedynie odpowiednio dobrany case.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj