Kraków to duże miasto, więc i spory wybór ofert internetu stacjonarnego. Który internet wybrać – radiowy czy światłowodowy? Którzy dostawcy internetu mają najlepszą ofertę?

W Krakowie działa wielu operatorów dostarczających usługi internetowe. Największy wybór ofert internetu stacjonarnego w Krakowie mają mieszkańcy centrum i starszych osiedli, na peryferiach i nowo powstałych osiedlach wybór może być ograniczony.

Internet radiowy

Połączenie radiowe ma taką zaletę, że użytkownik może mieć połączenie z siecią nawet w miejscach, do których nie da się doprowadzić kabli. Zasięg takiego internetu jest spory i to tylko dzięki nadajnikowi i odbiornikowi. Nie ma limitów pobierania danych. Natomiast prędkość pobierania jest dość niska. Minusem tej opcji jest fakt, że przy złych warunkach atmosferycznych internet może nie działać prawidłowo.

Internet światłowodowy

Ten rodzaj internetu to połączenie kablowe. Jest to najbardziej stabilna wersja internetu. Jego prędkość jest najwyższa z dostępnych, dzięki czemu można korzystać z sieci bez zakłóceń. Niesprzyjające warunki pogodowe nie mają wpływu na stabilność łącza. Transmisja danych jest dużo bezpieczniejsza. Jedyną wadą tego rozwiązania jest niemożność doprowadzenia kabla do trudno dostępnych miejsc.

Łącze radiowe vs. światłowód

Te dwa rodzaje łącz różnią się m.in.:

  • szybkością przesyłania danych (szybszy jest światłowód)
  • zasięgiem (lepszy zasięg ma radiowy)
  • stabilnością łącza (bardziej stabilne jest łącze światłowodowe).

Internet w Krakowie – dostawcy

Jaki dostawca internetu w Krakowie ma najlepszą ofertę? Przedstawiamy ofertę operatora TOYA, który działa na krakowskim rynku od wielu lat. Można wybrać sam pakiet internetowy albo połączyć go z innymi usługami, np. telewizją i telefonią komórkową.

TOYA oferuje 4 pakiety internetowe do wyboru:

  • TOYAnet 100 (za 49,90 zł/miesięcznie, 100/20 Mb/s, WiFi Plus w cenie)
  • TOYAnet 300 (za 49, 90 zł/miesięcznie, 300/30 Mb/s, WiFi Plus w cenie)
  • TOYAnet 500 (za 59,90 zł/miesięcznie, 500/50 Mb/s, WiFi Plus w cenie)
  • TOYAnet 1000 (69,90 zł/miesięcznie, 940/60 Mb/s, WiFi Plus w cenie).

Do każdego pakietu TOYA dodaje dodatkowe pakiety bezpieczeństwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty internetu w Krakowie, odwiedź stronę operatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj