Inteligentne rozwiązania jak oprogramowanie MES to idealne wsparcie do zarządzania produkcją. To system informatyczny, który analizuje złożone procesy i stanowi ogromne wsparcie dla inżynierów i linii produkcyjnych.  

System realizacji produkcji – czym jest system mes

System realizacji produkcji MES  to platforma efektywności i realizacji produkcji. Pozwala na gromadzenie danych z maszyn lub całej linii produkcyjnej. Dalej możliwa jest ich szczegółowa analiza. Oprogramowanie zwiększa przewidywalność pracy operatorów. Dzięki temu można zwiększyć wydajność produkcji i lepiej zarządzać zleceniami produkcyjnymi.  Procesy produkcyjne są analizowane na bieżąco co pozwala na podejmowanie natychmiastowych decyzji.

System MES – co musisz wiedzieć

System MES śledzi pracę urządzeń w czasie rzeczywistym. Dzięki automatycznemu pozyskiwaniu danych, rejestruje wszelkie przestoje. System natychmiast powiadamia o wszelkich nieprawidłowościach.  Dzięki systemowi możliwe jest śledzenie przepływu wyrobów i poprawienie wydajności pracy maszyn w hali produkcyjnej.  Oprogramowanie  prowadzi proces produkcyjny przez wszystkie jego etapy: planowanie, harmonogramowanie, monitorowanie, nadzór, realizację a także optymalizację.  

Nowoczesne systemy MES – jakie problemy może rozwiązać?

Nierozpoznane przestoje w produkcji, długi czas uruchamiania produkcji, niezdolność do identyfikowania wąskich gardeł w procesie produkcji, brak integracji systemów, generowanie wielu wad. System MES jest rozwiązaniem na te i wiele innych problemów produkcyjnych. Jego wdrożenie poprawia wydajność procesów i efektywność produkcji. Dzięki niemu nie będzie już potrzeby raportowania ręcznie. Zwiększona zostanie kontrola wykonania i poprawa mocy produkcyjnych. Warto pamiętać, że jest także możliwość integracji systemu z innymi oprogramowaniami.

Rozwiązania dla konkretnych branż

Przygotowaliśmy dedykowane konfiguracje dla branż: FMCG, farmacja, tabacoo, aotomotive, aviation oraz produkcja dyskretna.

Manufacturing execution system

Oprogramowanie manufasturing execution system (MES) może zidentyfikować ponad 200 niewłaściwych procesów, występujących od hali produkcyjnej do magazynu. Można je skorygować poprzez uproszczenie procedur bądź eliminując formularze dokumentacji jakościowej ze zbędnymi informacjami. Oszczędności w wymiarze czasowym mogą sięgać od 10 minut do prawie 2 godzin.  Dzięki temu można znacząco zmniejszyć obciążenie pracowników produkcyjnych. To idealne wsparcie kontroli jakości dla osób, które zajmują się produkcją na poziomie operacyjnym. 

Wdrożenie systemu MES pozwoli na lepsze zarządzanie zleceniami produkcyjnymi i ogólne usprawnienie procesów produkcyjnych. 

Więcej informacji na temat systemu MES znajdziesz tu: https://antsolutions.eu/pl/produkty/system-realizacji-produkcji-mes/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj